Ekonomi

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Kredi kullanmak yaygın kavram haline dönüşmeye devam ediyor. Kişilerin herhangi sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan nakit sıkıntılarına anlık çözümler bulmak için çeşitli bankalardan, farklı faiz oranları ile hesaplamalara gidiliyor ve ihtiyaç karşılanıyor.

Hal böyle olunca da bankalar bireylere daha fazla imkân sunmak için kendilerini geliştiriyor, mevcut müşteri dışında hitap gücü sağlayabilecek gruplarda oluşturmaya çalışıyor. Bu bankalar arasında geniş ağa sahip olanlardan bir tanesi de Garanti Bankası’dır.

Garanti Bankası Müşterisi Olup/Olmamak;
Garanti bankası hedef kitlesini kendi müşterisi ile kendi müşterisi olmayan şeklinde ayırmıştır. Ancak bu durum kredi sağlamamak adı altında değildir. Kendi müşterisi kredi ihtiyaçlarını cep, cep bank (mobil) ya da internet şubesinden sağlayabiliyorken; kendi müşterisi olmayan kişilere ise; internet tabanın da olan kredi başvuru formu kullandırarak başvuruda bulunulmasını sağlayabilmektedir. Bu sayede kredisi onaylanan kişiler kendi mevcut hesaplarına aktarılan belgelere verdikleri onaylar doğrultusunda, banka hesaplarından krediyi kullanabilme fırsatını yakalayabilirler.

İhtiyaç Kredisi İçin Belgeler;
Garanti bankası yakın zamana kadar başvuruda bulunan her kesimden bireylerden mevcut durumuna özgü gelir belgesi istemekteydi. Zaman içerisinde gelir belgesiz imkânı sunarak, daha çok kitleye kredi kullandırma imkânı sağlayabilen bankalar arasına girmiştir. Ancak gelir belgesinin ortadan kaldırılması ile nüfus cüzdanı ile ya da kişilerin kimlik numarası ile işlem yapılabilmektedir.

Nasıl Başvuruda Bulunulur?
Bankanın cep telefonlarınıza indirmiş olduğunuz mobil araçlardan başvuru butonu ve sonrasında kredi başvurusuna tıklanır. Sizden krediye ait başvuru sebeplerinize özgü neden istenir. Bireysel, ihtiyaç, motorlu araç gibi. Daha sonrasında tutarı ve vade farkını girerek hesaplamada bulunabilir, aylık ödeme tutarınız görüntüleyebilirsiniz.

Başvuruda bulunduğunuz tutar ve vade onaylanmak üzere iletilir, onaylanması durumunda telefonunuza öncelikli olarak SMS iletilir, sonrasında ise hesaba aktarılması için banka tarafından aranırsınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu