Gezi

Fil Adası Koh Chang

Fil Adası: Koh Chang
Tayland’ın en büyük ikinci adası olan Koh Chang Adası’nın üzerinde 5000 civarı insan yaşıyor. Bundan birkaç yıl öncesine kadar sadece sırtçantalı gezginlere turizm hizmeti verilirken, günümüzde artık adanın plajları boydan boya irili ufaklı otellerle dolmuş durumda. Bu oteller her bütçeye hizmet edebildiğinden dolayı fiyatları da farklılık gösteriyor. Lüks villalarda veya apartman dairelerinde kalma imkanınız olduğu gibi plaja yakın olan bungalov veya kulübe tarzı yerlerde de kalabilirsiniz. Ada da birçok plaj bulunurken, bunlar arasında White Sand Plajı ve Kai Bae Plajı sunduğu hizmetler açısından adanın en pahalı plajları olma konumundadır.
Neden Fil Adası Deniyor?
Burunlarından birinin görüntüsü file benzediğinden dolayı Fil Adası da denilen Koh Chang Adası, elliye yakın adadan oluşan kendisiyle aynı isme sahip bir adalar topluğunun bir parçası ve bu adalar arasında en büyük olanıdır. Adanın isminden sanki adanın doğal ortamında çok sayıda fil varmış gibi bir fikre kapılsakta, aslında adanın burnunun benzediği şekilden dolayı ada, Fil Adası olarak ünlenmiş ve adada bulunan filler de buraya sonradan getirilmiştir. Ayrıca hala adanın %70’i bozulmamış bir doğal ortamla kaplıdır.
Adanın doğu tarafı dağlık ve ormanlık olduğundan dolayı kumsal yokken, yerleşimin daha çok geliştiği batı tarafı plajlarla doludur. Adada bulunan en yüksek yer ise 744 metre yüksekliği bulunan Khao Salak Phet Dağı’dır.
Turistlerin bir kısmı adayı keşfetmek için motosiklet kiralama yöntemini kullanıyor. Fakat adada var olan coğrafi yapı ve yolların dar ve virajlı olması sebebiyle herhangi bir kazaya uğramamak için motosikleti oldukça dikkatli kullanmak gerekiyor. Bunun dışında akşam vakti sahilden güneşini batışını izlemek, ortaya oldukça muhteşem bir görüntüyü izleme fırsatı çıkarıyor. Ayrıca filler, geyikler, maymunlar ve kuş çeşitleriyle ada, gayet zengin bir canlı çeşitliliğine de sahiptir.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu