Ekonomi

Ev Tadilat Kredisi

Ev Tadilat Kredisi
Ev tadilat kredisi, konut yenileme kredisi, konut tadilat kredisi ve konut geliştirme kredisi gibi adlarla biliniyor. Evinizde yapacağınız tadilat, yenileme ve dekorasyon gibi işlemlerde bankaların müşterilere sunduğu bir tür kredi olarak karşımıza çıkıyor. Bu kredide müşteriye verilecek kredi tutarının hesaplanmasında, konutun değeri baz alınıyor. Bu durum için örnek verecek olursak, evinizin salonunu yenilemeyi istiyorsunuz.
Tadilat ve yenileme işlemleri için bir firmayla anlaşarak bu firmadan fiyat aldıktan sonra, bankaya bu fiyat dokümanı ile başvuruda bulunmalısınız. Banka bunun karşılığında evinizde yapacağınız yenileme işlemi için gereken masrafları tadilat kredisi adıyla sunacaktır. Bu kredi için önemli olan nokta, kredi başvurusundan önce, dekorasyon ya da tadilat için bu işlemi yaptırmak istediğiniz bir firmayla anlaşmanızdır. Daha sonra bankaya bu firmadan alınan bir fiyat dokümanını (belge, fatura ya da makbuz) sunmanız gerekiyor.
Ev Tadilat Kredisi Sunan Bankalar Hangileridir?
Akbank’tan Ev Geliştirme Kredisi: Akbank’tan ev bakım, tadilat ve dekorasyon ihtiyaçlarında temin edilen bu krediyle kredi notunuz uygun olduğu takdirde hemen kredi çekim işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Akbank’ın sunduğu bu kredide dosya masrafı olarak 250 TL talep edilirken kredinin faiz oranı %1,25 olarak belirleniyor. Kredi için DASK ve Hayat Sigortası yaptırma zorunluluğu getiriliyor.
Türkiye Finans’tan Konut Geliştirme Kredisi: Türkiye Finans’tan evinizi yenilemek, tadilat yaptırmak, dekore ettirmek ve dış cephe yaptırmak için sunulan bu kredide dosya masrafı olarak 250 TL talep edilirken kredinin faiz oranı %1,55 olarak belirleniyor. Kredi için DASK ve Hayat Sigortası yaptırma zorunluluğu getiriliyor.
Finansbank’tan Konut Yenileme Kredisi: Finansbank’tan evini yenilemek, dekorasyon ve tadilat yaptırmak isteyen müşterilere sunulan kredide dosya masrafı olarak 250 TL talep edilirken kredinin faiz oranı %1,56 olarak belirleniyor. Kredi için Hayat Sigortası yaptırma zorunluluğu getiriliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu