Ekonomi

Emekliye Devlet Destekli Kredi ve Avans Şartları

Emekliye Devlet Destekli Kredi ve Avans Şartları

Uzun yıllardır yürürlüğe girmesi planlanan, emeklilere devlet destekli avans ve kredi sistemine yönelik çalışmalar sürüyor. Kazandığı maaşın 10 katına kadar faizsiz kredi verilebileceği belirtiliyor. Bu yönde ki çalışmalar ile pek çok emeklinin bütçesi rahatlayarak yüzü gülecek ve bir takım finansal ihtiyaçlarını karşılayacağı düşünülüyor.

Yürütülen çalışmalara göre, tüm emeklilerin istisnasız yararlanabileceği bir avans sistemi getirilecek ve emekliler gerekli acil durumlarda da bu sistemden dilediği şekilde yararlanabilecek. Bu sistemde belirtilen şartlara göre emekliler, aldıkları maaşın 3 katına kadar nakit avans isteminde bulunabilecek ve 12, 24, 36 gibi uzun vadelerle borçlarını esnek şekilde ödeyebilecek.

Emekliye Avans Nasıl Verilecek?
Emekliliğe hak kazanan fakat henüz maaşı bağlanmayan emekliler, başvuru yaptıkları takdir de şu anki sisteme göre 3 bin 900 liraya kadar avans alabiliyorlar. Çalışmalarına hızla devam edilen avans sisteminden pek yakında tüm emekliler faydalanabilecek ve bu şekilde maşlarının en fazla 3 katını geçmeyecek miktarda bankaya nakit avans başvurusu yaptıkları takdir de emekliler, en kısa zamanda istedikleri nakit miktara kolayca ulaşabilecek. Esnek geri ödeme fırsatları sunulan sistem ile emekliler rahat bir nefes alacak.

Emekliye Devlet Destekli Kredi Nasıl Verilecek?
Emekliye maksimum maaşının 10 katı kadar devlet destekli kredi veren sistem üzerinde de çalışmalar sürüyor. Bu sisteme göre emekliler, kamu bankalarından maaşlarının 10 katı kadar kredi talep edebilecek. Bu kredi için herhangi bir faiz talebinde bulunulmayacak ve esnek geri ödeme fırsatlarının sunulduğu seçenekler içerisinde başvuru yapan kişi, kendi bütçesine uygun olan geri ödeme seçeneğini seçebilecek.

Borç tutarı her ay emeklilerin maaşlarından otomatik olarak ödenecek. Bu sistemden faydalanmak isteyen emekliler, emekli maaşı taşıma ile kredi talebinde bulunacağı bankaya maaşlarını taşımalılar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu