Ekonomi

Emekli Maaşı Banka Değişikliği Nasıl Yapılır

Emekli Maaşı Banka Değişikliği Nasıl Yapılır?

Ülkemizde milyonlarca emekli kişi varken her ay kişiler devlet tarafından ödenen ücretler ile birlikte geçimlerini devam ettirmektedirler. Bu ücretler kişilere bankalar aracılığıyla sunulurken kişiler istedikleri banka ile anlaşarak emekli maaşları bu bankanın ATM’lerinden çekmeye başlayabilirler. Bunun için yapmaları gereken işlemler oldukça basittir.

Emekli Maaşı Değişimi İçin Şube Başvurusu
Bankaların kendilerine en yakın şubesine giden kişiler burada yer alan müşteri temsilcilerine emekli maaşlarını bu bankaya taşımak istediklerini belirtirler. Bunun sonrasında gerekli işlemlerin tamamı kısa süre içerisinde tamamlanacaktır. Kişiler nüfuz cüzdanları ve emekliliklerini gösteren belgeler ile bankalara gelirlerse kısa sürede banka değişikliğine gidebilirler.

Neden Emekli Maaşı Bankası Değiştirilir?
Genel olarak kişiler evlerine en yakın bankaları tercih edebilmektedirler. Buna ek olarak uzun süredir kullandıkları bankalar varsa maaşlarının kesinlikle bu bankada olmasını isterler. Bu sebeple de farklı bankada olan emekli maaşlarını bu bankaya aktaracaklardır. Son olarak bankaların sundukları promosyonlar da kişilerin emekli maaşlarını aldıkları bankayı değiştirmesinde önemli rol oynar.

Nakit Ödemeli Promosyonlar
Bazı bankalar emekli maaşlarını kendilerine taşıyan yeni kullanıcılarına tek bir seferlik olmak üzere nakit ödeme yapmaktadır. Emekli maaşlarını alırken kişiler bu promosyonları da rahatlıkla alabilirler. Genel olarak bu promosyonun miktarı 50 ile 300 TL arasında değişmektedir.

Bankaların Diğer Promosyonları
Emekli maaşlarını bankaya taşıyan kişiler için sunulan diğer promosyonlar genel olarak işlemlerde ücretlendirilmeme ve kredilerde uygun faiz oranlarıdır. Eğer emekli olmuş kişiler maaşlarını taşıdıkları banka üzerinden bir kredi başvurusu gerçekleştirirlerse rahatlıkla çok uygun faiz oranlarını kullanabilirler.

Buna ek olarak kişilerin emekli maaşları da bankada olduğundan ekstra teminatlar vermek zorunda kalmayacaklardır. Rahatlıkla bankalar kredileri kısa süre içerisinde onaylayarak kişilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmaları hemen başlatırlar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu