Sigorta

Eğitim Sigortası Nedir Neden Yaptırmak Gerekir

Gündelik yaşantımızda yaşanabilecek riskler günden güne çoğalıyor. Bu risklere karşı güvence altına alınabilmemiz için sigorta yaptırmamız gereklidir. Sigorta şirketleri tarafından müşterilerine özel sunulan farklı sigorta türleri ve oluşabilecek sigorta poliçeleri risklerine karşı en uygun sigorta teminat ve ücretlerini müşterisine sunmak adına pek çok ürün grubu bulunuyor. Eğitim sigortasını özellikle çocuklu ailelerin yaptırması gerekli görülen bir sigorta çeşidi olarak daha çok bireylerin değil, çocukların hayatını güvence altına almak geliyor. 

Eğitim Sigortası Nedir? 

Eğitim sigortası, her şeyden önce ebeveynler tarafından yaptırılan çocuklarını gelebilecek tüm tehlike ve risklere karşı güvence altına almak için yaptırılan sigorta çeşididir. Her aile için çocukları değerlidir ve aile çocuklarını korumak adına ya da içgüdüsel olası kaza ya da afet durumlarında eğitimlerini durdurmadan devam edebilmeleri için ekonomik destek sağlanmasıdır. Eğitim sigortası tüm eğitim düzeyleri için geçerli bir durumdur. 

Eğitim Sigortasını Sadece Yetişkinlerin Yaptırması Şart Değildir 

Tek kendi aile üyeniz için yaptırılma koşulu bulunmayan eğitim sigortası yakınınızın çocukları içinde eğitim sigortası yaptırabilirsiniz. Yakınlık derecesi, hala, dayı, teyze, amca, dede gibi bireylerin yakınlarının çocuklarına kişiler yandaş olarak bir çocuğu göstererek çok kolay bir şekilde eğitim sigortası yaptıra bilme haklarına sahip olurlar. 

Eğitim Sigortası Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Yetişkinlerin eğitim sigortası yaptırmadan önce bazı hususlara çok dikkat etmeleri gerekiyor. İlk önce başvuruda bulunacak yetişkin bir bireyin yaş sınırını 18 ve 70 arasında olması gerekiyor. Sigorta sahibinin herhangi bir durumda başına gelebilecek durumlarda sadece eğitim sigortası tazminatı yapılıyor. Bu sebepten dolayı aileden vefat durumu olması halinde sadece sigortalı olan kişide risklerle karşılaşma koşulu aranıyor. Eğitim sigortası ödemeleri dahilinde bireyler hesapta olmayan ve bir anda kaza da hayatını kaybetmesinin ardından sadece geride kalan çocuklarına eğitimlerine devam edebilmesi için gerekli masrafların karşılanmasını kapsıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu