EBA, Eğitim Bilişim Ağı

EBA, EBA Ders, EBA giriş ve EBA kurs işlemleri bu sistemi kullanabilecek kişileri ilgilendiren başlıklardır. EBA kurs hizmetinden istifade etmek isteyen öğrenciler okul yönetiminden EBA giriş şifresi edinmelidirler. EBA kurs ve EBA giriş hakkında detaylı bilgileri sitemizde bulabileceksiniz.

Günümüzün en mühim şeylerinden biri olan eğitim öğretim alanı halen ehemmiyetini korumaya devam ediyor. Bilişim döneminde olduğumuzun epeyce fazla kanıtı yer almaktadır. Her alanda yapılan teknolojik yenilikler sayesinde artık hayatımız ek olarak kolay bir duruma gelmiştir. Araçlar, gsm telefonları, bilgisayarlar, tabletler ve bu benzeri pek çok elektronik cihaz hayatımızı kolay bir duruma getirmek için oluşturulmuştur. Oluşturulan bu aletler ile eğitim öğretim alanında da yenilikleri görmek olasıdır. Okullarımızda bulunan zeki tahtalar ve tablet ile eğitim sistemi bunlara bir misal olmuştur. Bu cihazların kullanımını web ağı sayesinde de epeyce yaygınlaşmıştır. İnternet sistemi üzerinden hemen hemen her çeşitli işlem yapabilmekteyiz. Alım Satım , hükümet dairesi işlemleri ya da toplumsal basın benzeri pek çok şeye erişim sağlayabiliyoruz.

Eğitim öğretim hayatımız epeyce minik yaşlarda başlayıp, erişkin olup bir meslek sahibi olana kadar devam ediyor. Meslek sahibi olduğumuz süre bile devam edebilir. Eğitim öğretimin sınırlaması yoktur. Her an yeni bir şeyler öğrenebiliriz. Bu alanda talebelerimiz amaçlı Milli Eğitim Bakanlığı pek çok uygulama oluşturmuştur. Bu uygulamalar öğrenciler amaçlı epeyce mühim ve işe yarayan uygulamalardır. Bu uygulamaların en başında EBA başka bir deyişle Eğitim Bilişim Ağı gelmektedir.

EBA öğretmenlerin öğrenciler ile ders notlarını paylaşabildiği bir internet ortamıdır. İnternet sistemi üzerinden yapılmış olan pek çok işlemin yanında EBA derslere herhangi bir nedenden gidemeyen öğrenciler amaçlı bir telafi şansı olmuş durumdadır. Öğrenciler sisteme giriş yaparak sistem üzerindeki tüm dosyaları indirip, kullanabilmektedir. Benzer sürede uygulama üzerinden öğrenciler de ders notu paylaşımı yapabilmektedir. Bu paylaşım ağı içinde ders notları, sunumlar, ders konusunda görseller ve daha pek çok şey yer almaktadır.

EBA GİRİŞ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu