EBA Test, EBA’ dan test nasıl çözülür?

EBA Test sayfalarına ulaşabilmek için öncelikle EBA öğretmen girişi yada EBA öğrenci giriş yaparak EBA sayfasına giriş yapılmalıdır. EBA giriş yapıldıktan sonra Eba kurs veya EBA ders yada EBA test sayfalarından faydalanabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Dünyanın rastgele bir yerinde şu şekilde bir sınıf yok. Başka Bir Deyişle ‘gece beni uyku tutmadı, saat olmuş gecenin biri, şu fotosentezi anlatır mısın hocam?’ diye, gideceğiniz bir yer yok. Gel EBA’ya, gecenin 1’inde de olsa sana fotosentezi de anlatalım, karekökü de anlatalım, Thales teoremini de anlatalım. Hangi dersten, neye ihtiyacın varsa 24 saat EBA’da var” diye konuştu.

Bakan Avcı, bu yıl “e-kurs” modülü üstünde kayıt edinilen, ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarıyla alakalı, uygulamayı geçtiğimiz yıl ” takviye kursları” ismi altında başlattıklarını ifade etti.

Türkiye’de evvelki yıllarda dershane garabetinin yaşandığını vurgulayan Avcı, ” Artık çığrından da çıkmıştı. İyi niyetle ve eğitimci yaklaşımıyla görev yapmış olan kurumlarımızı tenzih ederek söylüyorum, kritik bir soygun sahası da oluşmuştu” diye konuştu.

Evlerini, arabalarını satarak çocuğunu dershaneye yazdıran kişilerin, daha iyi eğitim aldırdıklarını zannettiklerini söyleyen Avcı, dershanelerin okul olabilmesi amaçlı dönüşüm yazılımı başlattıklarını ve gerçek eğitimcilerle zamanı yürüttüklerini açıkladı.

Avcı, dershanelerin büyük bir bölümünün dönüştüğünü anımsadarak , bakanlık olarak okul dışı eğitim olanaklarının genişletilmesine, önünün kapatılmaması istikametinde bir yaklaşım benimsediklerine de ifade etti.

Bu sebeple geçtiğimiz sene okuldaki eğitimden daha fazlasını talep eden öğrenciler amaçlı, ücretsiz destek kurslarını tertip etmeye başladıklarını anımsadan Avcı, öğretmenlerin ek ders ücretleri düşük olmasına nazaran fedakarlıkla kurslarda ders verdiğini, ücretlerin bu sene 2 katına çıkarıldığını ifade etti.

EBA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu