EBA Kurs, EBA Kurs öğrenci girişi nasıl yapılabilir?

EBA kurs EBA giriş hizmetleri online olarak eğitime yardım için ortaya konulan programın parçalarıdır. EBA kurs ile öğrenciler eğitimlerine yardım oluştururken, EBA giriş işlemlerini yaparak EBA kurs hizmetinden yararlanabilirler. EBA kurs ve EBA giriş hakkında daha çok detay yazımızın devamında mevcuttur.

Bu yazımızda size eğitim Bilişim ağı öğrenci girişi nasıl yapılmaktadır. Bunun ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi vereceğiz. Eğitim Bilişim Ağı giriş ekranına işlemlerini çok rahatlıkla yapabilirsiniz. Eğitim Bilişim Ağı resmi web sitesi üzerinden destekli işlemlerinde halledebilirsiniz. Şimdi size bu konu ile ilgili detaylı bir bilgi vereceğiz. Eğitim Bilişim Ağı 2. dönem kursları 8 Şubat 2016 tarihinde başlamaktadır. 17 Haziran 2016 tarihinde kadar devam ediyor. Kurs dönemlerinde ise birinci ve 2. bununla birlikte tüm dönem olmak üzere üç dönem olarak açılmaktadır.

Birinci dönem kurslarında ise Ekim ayının ilk haftasında başlamakta ve bitiş tarihi olarak yarıyıl tarihinin sonu olarak belirtilmektedir. İkinci dönem kursları ise ikinci yarının başlangıcıyla başlayarak okulların kapanması dönemine kadar devam ediyor. Üçüncü dönem kursları ise okulların kapanmasıyla birlikte ders yılı bitiminden bidahaki bir sonraki yer alan eğitim öğretim senesinde okulların açılmasına kadar devam ediyor.

Eğitim Bilişim Ağı yükümlülükleri de bulunmaktadır. Bunlar yönerge ve hükümleri çerçevesinde kurslarda yer almakta olan her bir çalışan ve bununla birlikte her kademede yer alan çalışan ve görevlilerin işlerini etkili bir biçimde ve zamanında yapmaları gerekiyor. Eğitim Bilişim kapsamında denetimlerde gerçekten çok mühimdir. Geçtiğimiz sene denetim tarihi olarak milli eğitim müdürleri tarafının bazı tarihler belirlenmiştir. Şimdi bu tarihler ile ilgili sizlere bilgi vereceğiz.

7-11 Eylül tarihinde il ve ilçe komisyonunun oluşturulması işlemleri ile başlamaktadır.

7-11 Eylül tarihinde yine Kurs Merkezi’nin başvuruları alınmaktadır.

14-18 Eylül tarihinde isem Merkezi başvuruların onaylama işlemi yapılmaktadır.

14-25 Eylül tarihinde ise öğretmen başvuruları alınmaktadır.

21 Eylül 2 Ekim tarihinde ise öğrenci başvuruları alınmaktadır.

28 Eylül 2 Ekim tarihinde ise öğretmenler görevlendirilmektedir.

13 Ekim tarihleri kadar ise sınıfta şubelerinin oluşturma işlemleri tamamlanmaktadır.

Aynı zamanda eğitim Bilişim Ağı kurslarına son onay işlemleri ise

3 Ekim tarihinde birinci dönem kurslarının başlama işlemleri yapılmaktadır.

24 Ocak tarihinde ise birinci dönem kurs sonu tarih olarak belirlenmiştir.

Aynı zamanda bilgisayar eğitim kurslarında öğretmen olarak başvuru yapabilmeniz için bir takım şartlar gerekmektedir. Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı şifreleri ile beraber modülünden görev almak istedikleri takdirde kurs seçimini yaptıktan sonra başvuru işlemleri başlayacaktır.

Öğretmenler ilçe içerisinde görev almak istiyorlarsa kurs merkezlerinden 3 adet tercih hakkı sunulmakta ya da bütün ilçeden herhangi bir okulda görev alma isteğinde bulunabileceklerdir. Öğretmenlerin dersleri atama işlemleri ise Kurs Merkezi Müdürlüğü tarafından ihtiyacı ve öğrenci tercihlerine göre yapılmaktadır. En son olarak ise ücretli öğretmenler kur üzerinden sisteme giriş oluşturabilecekleri şifrelerini başvuru yaparak aynı zamanda ilgili olan evrakları da komisyona ulaştırabileceklerdir.

Ücretli öğretmenler hangi kursta görev alacakların konusunda ise kurs merkezlerinin talebi doğrultusunda ara verdikten sonra komisyon tarafından belirlenecektir.

EBA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu