EBA Giriş, EBA Giriş ve Şifre Alma Nasıl Yapılır?

EBA sistemine giriş yapabilmek amaçlı öncelikle EBA ana sayfasına gitmeniz gerekiyor. Daha sonra sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Açılacak olan giriş sayfasında sizden bazı veriler istenecektir.

Bu bilgiler; kullanıcı adınız ve şifrenizdir. Kullanıcı isminizi ve şifrenizi alakalı boşluklara doğru ve eksiksiz bir biçimde yazdığınızdan emin olduktan sonra “Giriş” seçeneğine tıklayınız. Böylece EBA giriş yapmış olacaksınız. Sistem menüsünden yapmak istediğiniz işlemi tercih ederek rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Sistem menüsünden içerik yükleme seçeneğini tercih ederek ders konusunda bir notu öbür öğrenciler ile paylaşabilirsiniz.

Öğrencilerin ve öğretmenlerin birbirine destek olduğu bu yazılım yardımıyla sınavlarınız amaçlı çalışabileceğiniz ders notlarına ulaşabilirsiniz. Giriş yapmış olduğunuz sayfa üstünde yer alan giriş platformdan Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluşturmuş öbür sayfalara da geçiş yapabilmeniz mümkündür.

Milli Eğitim Bakanlığı uygulamaları birbirinden bağımsız uygulamalardır fakat herkes öğrencinin ders konusunda pek çok içeriğe ulaşabilmesi amacını gütmektedir. Bu sebeple de Milli Eğitim Bakanlığı uygulamaları epeyce beğenilmektedir. Bu sayfa üzerinden AÖL başka bir deyişle Açık Öğretim Lisesi ve MEBSİS sitelerine de giriş yapabilmeniz mümkündür.

EBA GİRİŞ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu