EBA Ders, EBA Derse Nasıl Girilir?

EBA ders uygulaması için Eba’ nın ana sayfasında yer alan EBA ders linkine tıklayarak kimlik Bilgilerinizi gideceğiniz alanı seçiniz uyumlu alanlara EBA kullanıcı isminizi ve eba şifrenizi giriş yapınız ve eba ders girişi için şimdi giriş düğmesine tıklayınız karşımıza gelen sayfada Eba dersi kullanmak dilediğiniz kademeyi başka bir deyişle ortaokul ya da lise kademesinde seçmelisiniz bu kısımda lise kademesi ele alınacaktır.

EBA derse giriş yaptıktan sonra ortaokul ve lise kademeleri arasında geçiş yapabilirsiniz EBA ders ana sayfası öğretmenlerin ihtiyaçlarına göre hazırlanmıştır. Sol tarafta yer alan haber alanından en güncel EBA haberlerine tek tıkla ulaşabilirsiniz renkli düğmelerin her biri öğretmenlerin günlük yaşamlarını kolaylaştıracak özelliklerin sunulduğu bir alandır. EBA ders materyalleri EBA dersin zengin içeriklerinin yer aldığı katalog bulunur.

EBA Giriş yaptıktan sonra seçtiklerim kapsamında önceden seçilip kaydedilen içerik listesine hızlıca ulaşılır gönderdiklerim alanı öğrencilere gönderilen tüm ödevlerini listesinin ve ödev raporlarının yer aldığı alandır. EBA ders sınav merkezi kapsamında eba der suallerine, sınavlarına ve eklenen yaprak testleri ulaşılır. EBA ders te öğrenci raporları alanı öğrencilerin EBA ders takip bireysel çalışmaları ve ödevleri konusunda raporları içeren dosya alanına kendi dökümanlarınızı ekleyebilir ve EBA ders fonksiyonlarıyla kullanabilirsiniz.

EBA ders sınıflar alanındaysa EBA derste etkileşime geçmek dilediğiniz şubeleri belirleyebilir. Seçtiğiniz öğrencilerle özel çalışma grupları oluşturabilirsiniz. Tüm bu EBA ders özelliklerine sol tarafta yer alan kısayol tuşlarını faydalanarak hızlıca ulaşabilirsiniz. Şayet çok sayıda kademede görev alıyorsanız, EBA ders ortaokula geçiş ya da EBA ders liseye geçiş düğmesini faydalanarak kademe değiştirebilirsiniz.

EBA ders de ödev gönderebilmek, rapor alabilmek öğrencilerinizin seviyelerine göre çalışma grupları oluşturabilmek ve onların EBA dersteki çalışmalarını takip edebilmek için ilk adım olarak şubelerinizi belirlemeniz gerekiyor. EBA ders Ana sayfada sınıfların alanını tıkladığınızda karşınıza iki ana alan gelecektir. Benim şubelerim kısmında okulumuzdaki şubelerden seçtikleriniz çalışma grupları kapsamında ise kendi oluşturacağınız çalışma grupları listelenecektir. EBA ders de şube eklemek için şubeler düğmesine tıklayınız sınıf düzeyi tercih ederek okulumuzla alakalı düzeyde yer alan şubelerin listelenmesini sağlarsınız benim şubelerinin kısmında eklemek dilediğiniz şubeleri üzerine tıklayarak seçebilirsiniz sınıf seviyeleri içinde dolaşarak ekleyeceğiniz bütün şubeleri seçebilirsiniz. Şayet çıkarmak dilediğiniz şubeye varsa çarpı işaretine tıklayarak benim şubelerinin listesinden çıkarabilirsiniz seçimlerinizin kaydedilmesi için işiniz bittikten sonra tamam düğmesine tıklamanız yetecektir. Kaydettiğiniz şubeleri sınıfların kapsamında görebilirsiniz bu işlemi her dönemin başında dersine gideceğiniz ya da çalışmalarını takip etmek isteyeceğiniz sınıfları belirlemek için yalnızca bir kez yapmanız yeterli olacaktır.

EBA ders de dilerseniz dönem ortasında yepyeni şubeler ekleyebilir ya da çıkarabilirsiniz. EBA derste çeşitli öğrenme hızları çeşitli gereksinimleri olan öğrencilerimiz amaçlı çalışma grupları oluşturabilir, onlara düzeylerine uyumlu ödevler gönderebilir ve çalışmalarını özel olarak takip edebilirsiniz. Çalışma gruplarınıza sınıfların alanından ulaşırsınız çalışma grubu oluşturmak amaçlı öncelikle çalışma grubu oluştur düğmesine tıklayınız çalışma grubuna eklemek dilediğiniz öğrencilerin sınıf düzeyinde tespit ettikten sonra lisedeki öğrenci resimlerin üzerine tıklayarak çalışma grubuna ekleyiniz seçiminiz tamamlandığında çalışma grubumuza bir isim vererek,  kaydettiğiniz gruplar sınıfların kapsamında listelenecektir. EBA ders öğretmenlerin aradıkları içeriklere hızlıca ulaşabilmeleri amaçlı ders materyallerinin kısmında içerikleri hazır ders akışları interaktif kutlamalar konu anlatımları çözümlü sorular, sınavlar ve sorular olmak üzere ayrılarak listelenir. EBA ders de aradığınız konuyu filtreleyebilirsiniz, sınıf düzeyi öğretim programına uyumlu olarak yapılan konu ağacı seçime yönelik güncellenir. İncelemek istediğinizi üzerine tıklamanız yetecektir.

EBA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu