Gezi

Dünyanın En Güzel Kıyı Şeritlerinden Garden Route Güney Afrika

Güney Afrika Cumhuriyetinin de bulunan dünyanın en güzel kıyı şeritlerinden birisi olan Garden Route bulunmaktadır. Garden Route 200 km’lik uzunluğa sahip olup, yol boyunca da harika kasabalar, sahiller ve olağan üstü bitki örtüsüyle görenlerin üzerinde oldukça büyük bir etki bırakmaktadır. Garden Route yolu üzerinde bulunan kasabaların her birinin arasında ki mesafe yaklaşık olarak 45 dakikadır. Garden Route yolu Mossel Bay’dan başlayıp Storms River’e kadar uzanan harika bir kıyı şeridi rotasıdır. Garden Route yolu doğal güzellikleri ve vahşi yaşam ortamıyla oldukça keyifli ve eğlenceli bir yolculuk sunmaktadır.

Güney Afrika Garden Route Yolu

Garden Route yolu en iyi şekilde keyfini çıkararak gezmenin yolu araç kiralayarak gezmektir. Garden Route yolu boyunca yol üzerinde bulunan kasabalardan bazıları şunlardır.
Mossel Bay: Mossel Bay, Garden Route yolunun başlama noktasıdır. Mossel Bay su sporları ve harika kumsallarıyla oldukça güzel ve etkileyici bir kasabadır. Mossel Bay kasabası adrenalin tutkusu olanlar içinde kafesler eşliğinde köpek balıkları ile dalma fırsatı sunmaktadır.

Oudtshoorn: Oudtshoorn kasabası sahil şeridin den biraz uzaklıkta ve daha iç kısımlara doğru yerleşim hakimdir. Oudtshoorn kasabasının en bilindik ve beğenilen yönü çok sayıda deve kuşuna ev sahipliği yapmaktadır.

George: Güney Afrika Cumhuriyetinin en büyük 6. şehirlerinden bir tanesidir. George şehri yaklaşık olarak 200 bin nüfusuyla Garden Route yolunun da merkezi noktalarından bir tanesidir. George şehri yol üzerinde bulunan birçok kasabanın aksine oldukça gelişmiş bir bölgedir. George şehrinde birçok ihtiyacınızı karşılayabilme imkânı sunmaktadır. Garden Route yolu seyahat etmeyi sevenler için gerek doğal güzellikleri ile gerekse yol boyu yapabileceğiniz sayısız aktiviteler ile harika bir tatil keyfi sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu