Gezi

Dünyanın En Güzel Göllerinden Biri Kayangan Lake Asya

Dünyanın En Güzel Göllerinden Biri: Kayangan Lake (Asya)
Kayangan Lake Dünya üzerinde bulunan ve güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakan eşsiz bir doğa harikasıdır. Filipinler’de yer alan gölü görmek isteyen binlerce turist her yıl bölgeye akın ediyor.
Doğası Büyülüyor
Her yıl binlerce turistin farklı yerler görmek için çıktığı Asya turunda mutlaka görülmesi gereken mekanlar arasında olan Kayangan Lake, ev sahipliğini yaptığı turistleri maviyle yeşilin birbirine girdiği, suların arasından çıkan dağlarının eşsizliğiyle adeta büyülüyor. Hiç tereddüt edilmeden gidilecek yerler arasında olan göle ilgi her geçen yıl kat kat artıyor.
Filipinler’in en temiz gölü
Bölgede yer alan 8 tane göl içerisinde en temiz sulara sahip olan Kayangan Lake, adeta görsel şölen sunuyor. Dik yamaçlarla çevrili gölün suları, kendisini görmek için bölgeye gelen turistlere sunduğu manzara sayesinde tatilden beklenilen rahatlık ve huzurun tam anlamıyla alınmasını sağlıyor.
Ünü Dünya’ya hızla yayılıyor
Mavi okyanus suları ile yemyeşil dağların birleştiği Kayangan Lake, sahip olduğu doğasının yanı sıra birçok tur ve bölgeye has yemek çeşitleriyle de turistleri memnun bırakıyor. Son yıllarda artan turist sayısı ile güzelliği Dünya üzerine yayılan göl, Filipinlerin en çok ziyaret edilen yerleri arasında. Her yıl Asyalı birçok ziyaretçiyi kendine çeken Kayangan’a Avrupa ve diğer bölgelerden de birçok turist geliyor.
İlk kez görenler liste başı yapıyor
Bulunduğu konum itibariyle Avrupa ülkelerinin tercih sırasında altlarda kaldığı düşünülse de, eşsiz doğası ve sunduğu muazzam deneyimleri sayesinde Kayangan Lake, tatil planları yapan turistlerin listelerinin başında yer alıyor. Cennetten bir parça gibi görünen bu mekana ilk kez gelen turistler gördükleri manzara sonrası bir daha ki tatil planlamasında ilk sıraya Kayangan’a yer veriyor. Buraya gelen doğaseverler bol bol fotoğraf çekinmeyi de ihmal etmiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu