Ekonomi

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Günümüzde herkesin nakde ihtiyacı oluyor ya da yatırım amaçlı, bir mülk edinme vb. konularda para ihtiyacı duyuluyor. Bu gibi durumlarda bankalar verdikleri kredi hizmetleri ile ihtiyaçlarımıza cevap veriyor. Bankadan bankaya verilen kredi tutarı ya da faiz oranları değişmekte. Kredi kullananların bu kıstasları değerlendirip bu şeklide bankaları seçmeleri gerekiyor.

Hangi bankada kredi çekileceği ile ilgili en önemli kıstaslardan bir tanesi de dosya masrafları. Kredi çekenlerin Bankalar tarafından kesilen dosya masrafı kredi tutarına göre dikkat çekecek rakamlara ulaşabiliyor. Dosya masrafları konusunda bankalar daha fazla müşteri çekmek amacıyla dönem dönem yaptıkları kampanyalarla, vazgeçebiliyorlar. Kredi çekerken hangi bankanın dosya masrafı almadığını müşteri temsilcilerinden öğrenebilirsiniz.

Dosya Masrafsız Kredi Veren Banklara Dikkat Edilmeli.
Birçok banka yaptıkları dosya masraflarını almadan kredi verme sözünde bulunabiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken konu bankalar dosya masrafını almadıklarını söylerken bu masrafı aylara bölebiliyorlar ya da kredi oranını yüksek tutabiliyorlar. Dosya masrafı almayan bankalardan faiz oranlarında değişme olup olmadığına çok dikkat edilmeli.

Hangi Bankalardan Masrafsız Kredi Alınır?
Dosya masrafsız kredi veren bankalar arasında ilk sırada Enpara geliyor. Online bir banka olan Enpara Finans bankasının alt yapısından faydalanırken kendi başına bir bankadır ve tüm banka yasalarından sorumludur. Dosya masrafı almadıkları gibi en düşük faiz oranlarını da vermektedir. Bunu yapabilmelerinin başlıca nedeni online çalıştıkları için sabit giderlerin büyük oranda düşme olmasıdır.

Masraf almayan bankalardan bir tanesi de Denizbank. Denizbank belirli rakamlara kadar dosya masrafı ile beraber faizde almıyor. Sizden bankanın tek istediği şey en az iki adet ödeme talimatı sözü vermeniz. Şeker Bank’ın da emeklilere özel bir kampanyası bulunuyor. Şeker Bank’tan, emekli iseniz düşük faizle masraf yapmadan kredi kullanmak çok kolay.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu