Cennetten Bir Köşe Boracay Adası Filipinler Asya

Cennetten Bir Köşe Boracay Adası Filipinler (Asya)
Filipinler’de yer alan Boracay Adası tüm dünyaca ünlü Visayas Takım Adaları’na dahildir. Her sene dünyanın en iyi plajları sıralamalarında üst sıralarda kendine kolaylıkla yer bulabilen Boracay Adası sadece Filipinler’in değil, tüm dünyanın en gözde adaları arasında yer alıyor. Ayrıca 2015 senesinde Tripadvisor, Boracay Adasını yeryüzünün en iyi plajı olarak taçlandırmıştı.
Boracay Adası gelişmiş turistik yapısı, alışveriş ve eğlence imkanları, plaj boyu yan yana sıralanmış ve denize doğru uzanan Hindistan cevizi ağaçlarının gölgesinde güneşlenme olanakları ve turkuaz mavisi denizi ile her yıl çok sayıda turiste kapılarını açıyor.
İlgi Odağı: Whıte Beach
White Beach; Boracay Adası’ nın Batı kolunda yer alır, yaklaşık 4 km uzunluktadır ve adanın en meşhur plajıdır. Station 1, Station 2 ve Station 3 olarak 3 farklı kısma ayrılan White Beach tekne turları ve su sporları ile de ziyaretçilerinin gözdesi olmayı başarıyor.
Statıon 1
Plajın kuzey kısmında yer alan Station 1 oldukça hareketli bir yapıya sahiptir. Özellikle gençler tarafından büyük rağbet gören Station 1, çok sayıda eğlence merkezi, resort ve restorana ev sahipliği yapıyor. Bölgenin hem gecesi hem de gündüzü son derece canlı.
Statıon 2
White Beach’in orta kesiminde bulunan Station 2; mekan bakmayı, kalabalığı ve çarşı gezmelerini sevenler için oldukça ideal. D-Mall isimli açık hava alışveriş merkezi her yaştan insanın ilgisini çekebilecek nitelikte.
Statıon 3
White Beach’in en sessiz ve sakin bölümü Station 3. Gece kulüplerinin ve eğlence mekanlarının yerini şık restoran ve göz alıcı butik otellerin aldığı Station 3, gençlerden çok yetişkinler tarafından tercih edilen ideal bir dinlenme ve tatil bölgesi. Adanın tatil faaliyetleri arasında şnorkel, jet ski, denizkızı eğitimi, ada turları, deniz paraşütü ve yelken gezileri en çok rağbet görenler arasında.