Ekonomi

Çalışmayan Kadınlara Kredi Veren Bankalar

Çalışmayan Kadınlara Kredi Veren Bankalar
Geçmiş yıllara göre kredi kullanımı günümüzde fazlasıyla artmış durumda. Olası müşteri potansiyelini arttırmak isteyen bankalar her geçen gün daha fazla kampanya ile gündeme geliyor. Normalde bir bankadan gelir belgesi ya da herhangi bir sigorta güvencesi olmadan kredi çekmek fazlasıyla zor bir durumdur. Çünkü bankalar her zaman kendilerini güvence altına almak isterler. Ancak son zamanlarda, çalışmayan yani gelir belgesi olmayan ev hanımları da bankalar arası rekabetten yararlanarak kredi alabilirler. İhtiyaç kredi adı altında alınan krediler en başta işsiz olan ev hanımlarını iş hayatına atılabilmesi için çok önemli bir potansiyel taşır.
Bankaların Kriterleri Nelerdir?
Her ne kadar bankalar çalışmayan ev hanımlarına kredi olanağı sağlamış olsalar da ev hanımlarının bazı kriterleri sağlamış olmaları beklenir. Ev hanımları kredi alabilmek için eşlerinin maaş bordrosu ile belirli limitlerde ki ihtiyaç kredilerine başvurabilirler. Ayrıca ev hanımlarına vefat eden anne ya da babalarından ya da eşlerinden kalan ufak miktarda da olsa bir maaş var ise bunu bankaya gösterebilirler. Çünkü ev hanımlarına verilen kredide yüksek ücretler değil, düzenli bir gelir düzeyinin olmasını göz önünde bulunduruluyor. İhtiyaç kredisi yeni bir iş kurmak için olabileceği gibi sadece ev dekorasyonu içinde alınabilir. Eğer çalışmayan ev hanımlarının eşlerinin bir maaş bordrosu yok ise yani eşleri de çalışmıyor ise bu durumda taşınmaz bir mülkü bankaya göstermek gerekli olacaktır. Bu durumda sağlanamıyorsa bir kefil bulmaları gerekir.
Çalışmayan Kadınlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
Çalışmayan kadınlara kredi veren bankalar sayıca oldukça fazladır. Hemen hemen her banka çalışmayan kadınlara kredi vermekte. Finansbank’ın sunduğu bir kampanyaya göre ev hanımları internet bankacılığı üzerinden masrafsız 5000 liraya kadar kredi çekebilir. ING Bank’ın da çalışmayan kadınların ihtiyaçları doğrultusunda kredi çekmeleri için kampanyası bulunmakta. Ayrıca bütçelerine göre taksitlendirme seçenekleri de sunuyorlar. Denizbank da ” Ev Hanımlarına Özel Altın Günleri” kampanyası altında çalışmayan kadınlara destek olan kredi seçenekleri sunmaktadır. Bu bankaların dışında Garanti bankası, TEB ve İş Bankası da çalışmayan kadınlara ihtiyaçları doğrultusunda kredi sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu