Ekonomi

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bankaların müşterilerine kredi vermesi için gerekli gördüğü en büyük koşul düzenli bir sabit gelirdir. Bankalardan kredi kullanmak isteyen müşteriler gelir belgesini bankalara ibraz ettiği takdirde bankaların inceleme yapması neticesinde gelirlerine göre kredim imkanını belirli vade seçenekleri ile müşterilerine sunuyorlar. Ancak bankaların son yıllarda uyguladığı bir takım kampanyalar ile artık çalışmayan kişilere de belirli şartlar oluştuğu takdirde kredi veriyorlar. Bankaların böyle bir karar almasında müşteri potansiyelini genişletmek için yapılan bir durumdur.

Çalışmayan Ev Hanımları ve Öğrenciler İçin Banka Hizmetleri
Bankalar özellikle çalışmayan ev hanımları ve öğrencileri de müşteri potansiyelleri içerisine alarak belirli şartların oluşması durumunda onlara da kredi imkanı vermektedir. Çalışmayan ev hanımları kredi kullanmak istediklerinde belirli şartları oluştuğu takdirde bankalardan kredi kullanabiliyorlar.

Öncelikle evli olduğunu gösterir belge ve eşinin gelir belgesini bankalara ibraz etmesi gerekiyor. Bu belgeleri ibraz eden ev hanımları eğer ki eşlerinin kredi notları yüksek ise kredi imkanından faydalanabiliyorlar. Ev hanımlarının üzerine kayıtlı bir taşınmazı varsa bu taşınmazı teminat olarak göstererek yine bankaların kredi imkanından faydalanabiliyorlar. Ev hanımları eşlerinin maaş durumlarına göre 24 aya varan vade seçenekleri ile ihtiyaç kredilerinden faydalanabiliyorlar.

Eğer ki ev hanımlarının kendi üzerine kayıtlı bir kira geliri, arabası, evi ve iş yeri varsa bankalar kolaylıkla kredi imkanını sağlıyor. Belirtilen bu koşulların olmaması durumunda ev hanımlarının kredi kullanma imkanları yok denecek kadar azdır. Ülkemizde ev hanımlarına kredi veren bankalar Denizbank, İNG Bank, Yapı Kredi bankaları ev hanımlarına ihtiyaç kredi veren bankalar olarak dikkat çekiyor. Bankaların ev hanımlarına kredi imkanı sağlaması devletin ev hanımlarının da üretime katılmaları için öne sürdükleri teşviklere balı bir durumdur.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu