Ekonomi

Borsa İle Para Biriktirilir Mi

Borsa İle Para Biriktirilir Mi?
Para kazanma yöntemleri ve de birikimleri değerlendirme hususunda borsanın yeri her zaman için ayrıdır. Ancak borsa sayesinde evini ve arabasını kaybedenlerin olması borsa piyasasına giriş yapma sürecinde kişilerin çekinmeye yöneltir. Bunun sebebi ise borsa ile kendi parasını katlayan ve kazandığı paraları biriktiren yatırımcılardan ise daha çok birikimlerini (evini, arabasını) kaybeden yatırımcıların akıllara gelmesidir.
Olumsuz düşünce borsada olumsuz etki yaparken olumlu etki borsada olumlu etki yaptığı biliniyor. Tam Ticarete konu olan malların kısmi yatırımı yapılmasını sağlayan yani aracılık eden borsa piyasasında işlemler birtakım kurallar altında ve güven içinde yapılır.
Borsa Sayesinde Para Kazanma
Yatırımcıların Yatırım işlemlerinin borsada gerçekleştirilmesi itibariyle kullanan insanlar günlük tün rutin işlerini bölmeden internete bağlantılı cihazlar aracılığıyla gerçekleştiriyor. Çünkü borsada online bir platform üzerinden gönderilen al ve sat emirleri neticesinde yatırımlar yapılmaktadır. Bu piyasanın mantığına göre ise yatırım araçlarını düşük fiyat bazlarında alarak değeri yükseldiğinden satmak gerekiyor. Bu yöntem ile aradaki alım ve satım farkından dolayı bir kazanç elde ediliyor. Bu kazancın biriktirilip biriktirilmemesi tamamen yatırımcıya bağlıdır.
Borsa Yatırımcısı Parayı Nasıl Biriktirir?
Borsada alım ve satım yaparak aradaki farktan kazanılan ek gelirlerin biriktirilmesi için öncelikle borsada birikim yapma konusunda bu yatırımcının bilinçli bir şekilde davranması gerekiyor. Bundan dolayı öncelikle yatırımcının kendi portföyüne ekleyeceği enstrümanın ne tür bir fiyat hareketine sahip olacağını belirlemesi gerekiyor. Ardından da alım ve satım için en uygun fiyat bazları belirlenir. İşlemler belirlenen noktalardan gerçekleştirilir. Sonra da buna göre belirlenen miktar kadar para geri çekilmelidir. Biriktirmenin temel amacı da budur zaten çekilmesi gerekir çünkü kalan para hedeflerden saparak ve rehavete kapılarak gereksiz yatırımlarda kullanılabilir bu da birikime zarar verir.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu