SİNİRSEL KAPL ÇARPINTISI NASIL GEÇER

SİNİRSEL KAPL ÇARPINTISI NASIL GEÇER

Sinirsel kalp çarpıntısı, kalp çarpıntıları arasında en çok görünen çarpıntı türüdür. Sinirsel kalp çarpıntısı nedenleri stres, iç sıkıntı, huzursuzluk, takıntılık, bunalım, yoğun çalışma gerginlik, sorunlarla boğuşma gibi birçok etkenlerden oluşmaktadır. Bunların yanında birde iç hastalıklarda etkenlere dahil edilmektedir. Örnek vermek gerekirse zehirli guatr gibi rahatsızlar da sinirsel kalp çarpıntılarına neden olabilir. Bu rahatsız tedavi olunmadığı sürece ölüme sebep olabilir. Tedavisi doktor kontrolünde yapılmalı ve belli zaman dilimlerinde tekrar uygulanmalıdır.

TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Sinirsel kapl çarpıntısının tedavisi için kullanılan lebak ağacı yaprakları oldukça etkili ve kesin çözümdür. Lebak ağacı çiçek açmayan, güzel kokulu ve çınar ağacı yapısına benzemektedir. Sinirsel kalp çarpıntısı rahatsızlığı için bitkisel çözüm olan lebak yaprakları başka rahatsızlıklara da iyi geldiği bilinmektedir. Tedavi sırasında hazırlanış biçimi ise lebak ağacı yapraklarını su içinde kaynatarak oluşan buharın sıkça koklanmasıdır. Kısa zaman içerisinde kalp çarpıntısının azaldığını hissedecek ve ferahlayacaksınız. Sinirsel kalp çarpıntısının başka bir tedavisi ise ballıbaba bitkisidir. Ballıbaba bitkisi su içinde kaynatılır ve yemek yemeden önce ya da yemekle beraber ballıbaba bitkisinin kaynatılmış suyu içilir. Bir fincan miktarında tüketmek yeterli olacaktır. Tedavi yöntemlerinin başka bir türü ise yemeklerden sonra tüketilmesi önerilen turunç ağacı meyveleridir. Sinirsel kalp rahatsızlığının en iyi çözümü olarak gösterilen turunç ağacı meyveleri tüketiminden kısa bir süre sonra kalp çarpıntısının azalması ve sinirlerde ferahlama yaşatır. Çubuk tarçının kabuğu ise sinirsel kalp çarpıntısına iyi gelen başka bir bitkisel çözümdür. Çubuk tarçının kabuğundan ufak bir parça her gün düzenli olarak çiğnenmesi vücut da sakinleşme hissi yaratmaktadır.

Önemli bir bilgi olarak sinirsel kalp çarpıntısını tetikleyen kahve, sigara, alkol ve enerji içeceklerinin tüketilmemesi gerektiğidir. Bunların yerine bol bol su, bitkisel çaylar ve meyvelerin tüketilmesi sinirsel kalp çarpıntısının önüne geçmekte ve temiz havada yapılan spor da kalbi rahatlatmaktadır.

Sinirsel kalp çarpıntıları için uygulanan tüm tedavilerin doktor kontrolünde yapılması da gerekmektedir. Aksi taktirde kullanılan ilaçların vücut da bulunan başka rahatsızlıkların tetiklenmesine neden olabilir.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.