Kulağa Kaçan Su Nasıl Çıkarılır

Kulağa Kaçan Su Nasıl Çıkarılır?

Yüzerken ya da banyo yaparken sıklıkla rastlanan durumlardan biri de kulağa su kaçması olarak bilinir. Suyun bulunduğu yüzeye tutunma özelliğinden dolayı kulağa su kaçtığında kulakta kalmaktadır. İşitmeye engel olabilecek bu durum kişi açısından son derece rahatsız edicidir. Bu nedenle kulağa su kaçtığında nasıl çıkarılır sorusunun yanıtı pek çok kişi tarafından merak edilmektedir.

Kulağa kaçan suyu çıkarmak için en etkili ve en basit yöntem yer çekiminin etkisini kullanmaktır. Bunun için suyun kaçtığı kulak yastığa koyulmalı ve bu şekilde belli bir süre yatılmalıdır. Buna ek olarak kafayı sallamak ve elin bilek kısmıyla sarsıcı şekilde kafaya vurmak da işe yaramaktadır. Bunun yanı sıra avuç içini kulağa bastırıp çekmek de kulağa vakum etkisi yapmakta ve böylelikle suyun akmasını sağlamaktadır.

Kulağa Su Kaçtığında Nasıl Çıkarılır?

Kulağa su kaçtığında bu suyu çıkarmak için pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunun için eczanelerde antiseptik kulak damlaları satılmaktadır. Bu kulak damlaları kulağın içerisindeki suyun akışkanlığını artırmakta ve akmasını sağlamaktadır. Eğer eczaneden bu damlayı alma ihtimali bulunmuyorsa bu durumda eşit miktarda olacak şekilde beyaz sirke ve alkol de karıştırılıp kulak damlası şeklinde kullanılabilmektedir.

Sayılanlara ek olarak başka çözüm arayanlar için saç kurutma makinesi de iyi bir alternatif olmaktadır. Buna göre su kaçan kulağa düşük ayarlı kurutma makinesi uzaktan tutulduğunda fayda sağlamaktadır.

Kulağa Kaçan Suyu Çıkarmak

Kulağa su kaçması durumlarında genellikle akla ilk olarak kulak pamukları gelmektedir. Ancak bu gibi hallerde kulak çubuklarının dikkatli kullanılması gerekmektedir. Kulağın içindeki suyla birlikte pamuk ıslanmakta ve kulağın içinde kalabilmektedir. Bu nedenle kulak pamuğunun kullanılması pek fazla önerilmemektedir.

Kulağa kaçan suyu çıkarmak için gliserin de etkili olmaktadır. Su kulağın içerisinde uzun süre kaldığında kulak kiri ile karışmakta ve jel haline gelmektedir. Bu gibi durumlarda gliserin işe yaramaktadır. Bunun için gün içerisinde üç kez üç beş damla gliserin kulağa damlatılmalıdır. Bu sayede kulakta jele dönüşen kir ve su kolay şekilde kulak içerisinden çıkarılmaktadır.