E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Kesin Giriş

E okul veli bilgilendirme sistemi, okul yönetimi ile veliler arasında iletişimin daha kuvvetli olması için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulmuş bir sistemdir. Karnelerin dağıtılmasından önce veliler sisteme girerek çocuklarının karne notlarını erkenden görebilirler. E okul veli bilgilendirme sistemi, velilerin çocuklarının ders notlarından, sınav sonuçlarına kadar pek çok bilgiye ulaşabileceği bir platformdur.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş

Veliler, öğrencilerin TC kimlik numarası ve okul numaraları ile e okul veli bilgilendirme sistemi kesin giriş yapabilirler. Ekran üzerinden bu bilgiler girildikten sonra, açılan sayfada öğrenci ile ilgili birkaç kimlik doğrulama sorusu sorulur. Bu sorulara da eksiksiz ve doğru cevaplar verilerek sisteme giriş yapılır. Sisteme giriş yapıldıktan sonra sol tarafta bulunan menüden öğrenci ile ilgili pek çok bilgiye ulaşılabilir.

E Okul Nasıl Çalışır?

Bir öğrencinin okula ilk kayıt olduğu andan itibaren mezun olana kadar ki geçen süreçte eğitim ve öğretim hayatında yaşadığı tüm süreci kapsayan bir sistemdir. Sınav notlarından, devamsızlık bilgisine, nakil işlemlerinden, merkezi sınavlardaki başarılarına kadar, öğretmenlerin ve okul idarecilerinin yaptığı bireysel veya toplu duyurulara kadar, haftalık ders programından, bu derslere giren öğretmenin bilgisine ve derslere giriş ve çıkış saatlerine kadar pek çok bilgiye ulaşılabilmektedir.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Yenilikler

E okul yönetim bilgi sistemi ile öğretmenler ve okul yöneticileri, öğrencilerin ve okul ile ilgili bilgilerin daha etkin ve merkezi bir şekilde yönetimi ve bilgilerin girişi ve düzenlenmesi gibi işlemleri daha kolay bir şekilde yapmaktadırlar. Buna karşın veliler ise e okul veli bilgilendirme sistemi ile çocuklarının eğitim bilgilerine online ve güncel olarak ulaşabilmektedirler. E okul yönetim bilgi sistemi girişinden giren öğretmen ve okul yöneticilerinin sisteme öğrenci hakkında yapmış olduğu her türlü bilgiyi, e okul veli bilgilendirme sistemi girişinden giriş yaparak veliler ve öğrenciler pratik bir şekilde ulaşabilmektedir. E okul sistemine öğretmenler ve okul yöneticileri, MEB tarafından kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yapabilmektedirler. İki yönlü bir platformdur. Yönetim bölümünden yapılan her türlü giriş veli bilgilendirme sisteminden kolaylıkla öğrenilebilmektedir.