E Okul Karne Bilgileri

Yarıyıl tatiline az bir süre kala, e okul veli bilgilendirme sistemi giriş sayfası ziyaretleri yoğunluk kazanmaya başlamıştır. Karne notlarını öğrenmek isteyen öğrenciler ve velileri sık sık e okul veli bilgilendirme sistemi e okul karne bilgileri sekmesini ziyaret etmektedir. Öğrenciler karne almaya gitmeden önce e okul sistemi üzerinden karne notlarını öğrenebileceklerdir.

E Okul Karne Görüntüleme Ekranı

E okul sistemi, eğitim-öğretim hayatında büyük kolaylıklar sağlamaya devam ediyor. E okul karne bilgileri ekranı, öğretmenlerin tüm not bilgilerini sisteme girmesinden sonra aktif hale gelecektir. E okul veli bilgilendirme sistemi girişi yapmak için öğrencinin TC kimlik numarası ve okul numarasına ihtiyaç vardır. Bu bilgilerin girilmesinden sonra sisteme giriş yapan öğrenciler ve veliler e okul karne bilgilerine kolaylıkla ulaşabileceklerdir.

E Okul Ortalama Hesaplama Nasıl Yapılır?

Bir öğrencinin dönem içinde girdiği sınavların, sözlü sınavların, proje ve performans ödevlerinin puanları toplanarak, kaç sınav yapıldıysa bu sayıya bölünerek o dersin ortalaması bulunur. Daha sonra her ders için bu işlem yapılır ve çıkan sonuçlar toplanarak, toplamda kaç ders varsa o sayıya bölünür ve yılsonu başarı puanı bulunur.

Takdir ve Teşekkür Belgesi Nasıl Alınır?

Takdir-teşekkür belgesi alabilmek için öğrencinin belirli kriterleri sağlaması gereklidir. Öğrencinin hesaplanan yılsonu başarı puanı 70 ve üzerinde ve okuldaki davranış notu da 100 ise takdir ve teşekkür belgesi ile ödüllendirilir. Yılsonu başarı puanı 85-100 arası olanlar takdir belgesi almaya hak kazanır. Yılsonu başarı puanı 70-84,99 arası olanlar ise teşekkür belgesi ile ödüllendirilir. Ayrıca bir öğrenci ortaöğretim hayatı boyunca üç kez takdir belgesi alırsa ona üstün başarı belgesi verilir.

E Okul Öğrenci Girişi

E okul öğrenci girişi yapabilmek için e okul resmi sayfası açılır. Burada e okul veli bilgilendirme sistemine okul numarası ve TC kimlik numarası ile giriş yapılır. Açılan sayfada öğrencinin kimlik bilgilerinden oluşan birtakım güvenlik doğrulama soruları çıkacaktır. Bu sorulara verilecek olan doğru cevaplar ile sisteme giriş yapılır. Sisteme e okul veli bilgilendirme sistemi girişi ile giriş yapıldığından bu giriş yerini öğrenci velileri de kullanabilmektedir.