E Okul Giriş Veli Bilgilendirme Sistemi

Teknolojinin ilerlemesi ile birçok işlem internet üzerinden yapılabilmektedir. Kamu kurumlarının web üzerinden sağladıkları hizmetler ile insanlar her türlü kolaylığı yaşamaktadır. Bu uygulamalardan biri de Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri tarafından geliştirilen E okul projesidir. Bu sistem özellikle yoğun çalışan veliler için çok büyük bir rahatlık getirmiştir. Sadece velilere değil, öğrencilere, öğretmenlere ve okul yöneticilerine de birçok alanda kolaylıklar sunmaktadır. E okul sistemi öğrencinin okula kayıt olmasıyla başlayan ve mezun olana kadar devam eden tüm süreci kapsayan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde, öğrencilerin eğitim hayatı hakkındaki tüm bilgiler veliler ile şeffaf bir şekilde paylaşılmaktadır. Veliler okula gitmeden çocukları hakkında her türlü bilgiye internet üzerinden e okul veli bilgilendirme girişi sayesinde ulaşabilmektedir.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E okul sistemi iki bölümden oluşur. Birincisi, okul yöneticileri ile öğretmenlerin öğrenci hakkında bilgi girişi yaptığı e okul yönetim bilgi sistemi, diğeri de öğrencilerin ve velilerin bu bilgilere ulaşabilmesi için e okul veli bilgilendirme sistemidir. Öğrencilerin okuldaki öğrencilik hayatı ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı bir sistem olan e okul sistemi, öğrencilere ait devamsızlık bilgileri, not bilgileri gibi bilgilere internet üzerinden ulaşılabilen bir platformdur. Bu sisteme giriş yapabilmek için bazı bilgilere ihtiyaç vardır.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş

E okul web sitesi açılır. Burada iki bölüm vardır bu sayfadaki sağ bölümden e okul veli bilgilendirme sistemi girişi yapmak için, kutucukta bulunan karakterler ilgili kutuya girilir. Bu karakterlerin doğru ve eksiksiz olarak girilmesi gereklidir. Diğer adımda öğrencinin TC kimlik numarasının ilgili kutucuğa girilmesi gerekir. Son olarak da öğrencinin okuldan aldığı okul numarası ilgili kutuya girilerek giriş butonu tıklanır. Tüm bu bilgiler eksiksiz ve doğru olarak girildikten sonra sisteme giriş yapılmış olur. E okul veli bilgilendirme sistemi girişi yapıldıktan sonra öğrenciye ait tüm verilerin olduğu bir menü açılır. Bu menüden öğrenci ile ilgili istenilen bilgilere ulaşılabilir. Burada birçok bilgiye ulaşılabilir. Öğrencinin okuldaki davranışlarından not bilgilerine kadar tüm bilgilere bu bölümden ulaşılabilir.