E Okul E Karne

Karne zamanının gelmesiyle birlikte E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinde yoğunluk yaşanmaktadır. Bu sistem sayesinde karne notları öğrenciler tarafından görülebilmektedir. Öğrencinin okul dönemi boyunca girdiği sınavlar ve bunlardan aldığı puanların neticesinde hazırlanan karne notları e karne ile veliler tarafından öğrenilebilmektedir.

E okul sistemine giriş yapabilmek için öğrencinin TC kimlik numarası ve okul numarasına ihtiyaç vardır. Buna ek olarak sitede görülen güvenlik rakamları da yazılarak sisteme giriş yapılmaktadır. Veli bilgilendirme sisteminin amacı anne babaların öğrencilerinin durumu hakkında bilgi edinmesini sağlamaktır. Velilere ve öğrencilere kolaylık sağlayan veli bilgilendirme sistemi her yerden erişim imkanı ile pek çok bilgiyi sunmaktadır.

E Okul E Karne Girişi Nasıl Yapılır?

Sömestr tatilinin yaklaşması ile E okul veli bilgilendirme sistemine olan talep de artmaktadır. Sisteme giriş esnasında öğrenciye ait TC kimlik numarası ve öğrenci numaralarının doğru ve eksiksiz girilmesi gerekmektedir. E okul sistemine giriş yapıldıktan sonra öğrenciye ait haftalık ders programı, devamsızlık bilgisi, nakil durumu ve şube yazılı ortalamaları görülebilmektedir. Öğretmenler öğrenciye ait not girişlerini de e okul üzerinden yapmaktadır. Özellikle dönem sonunda notlara yönelik olarak öğrencinin takdir ya da teşekkür alıp almadığı da sistem sayesinde hesaplanabilmektedir. Hesaplama işleminde öğrencinin yıl sonu başarı puanı esas alınmaktadır. Eğer öğrenci üç yıl boyunca takdir belgesi alıyorsa bu durumda üstün başarı belgesi almaya da hak kazanmaktadır. Tüm bu bilgilere e okul veli bilgilendirme sistemi aracılığıyla ulaşılabilmektedir.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E okul veli bilgilendirme sistemi üzerinde yer alan e karne öğrencilerin notları hakkında bilgi edinmesini sağlamaktadır. Bu sistem üzerinde veli bilgilendirme sistemi haricinde ayrıca yönetim bilgilendirme sistemi de yer almaktadır.

Tüm bilgilerin yer aldığı e okul sistemi 2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri projesi kapsamında hayata geçirilmiştir. Öğrencinin okul hayatının başlangıcından bitimine kadar geçen süredeki tüm bilgileri e okul içermektedir. Sistem Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından sürekli geliştirilmekte ve okul hayatı boyunca günümüz teknolojik imkanları ile uyarlanmaktadır.