E Karne Giriş

Okulların kapanmasına az bir zaman kala öğrenciler, e okul karne notu hesaplaması yapıyorlar. Bunun için e okul veli bilgilendirme sistemi girişi yapan öğrenciler ve veliler buradan yılsonu başarı puanlarını ve e-karne notlarını öğrenebilmektedirler. Bunu öğrenebilmeleri için, öğretmenlerin e karne giriş yapmış olmaları gerekmektedir. Tüm notların girilmiş olması ile yılsonu başarı puanı hesaplanır ve buradan da teşekkür veya takdir belgesi alınıp alınamayacağına bakılır.

E Okul Karne Notu Görüntüleme

Öğretmenlerin, MEB’dan aldıkları kullanıcı adı ve şifreleri ile e okul yönetim bilgilendirme sistemine giriş yaparak öğrencilerin tüm notlarını sisteme girmeleri ile öğrenciler ve veliler de e okul veli bilgilendirme sistemi girişi yaparak bu notlara ulaşırlar. Öğrenciler ve velilerin sisteme giriş yapabilmeleri için bazı bilgilere ihtiyaç vardır. Bunlar, öğrencinin TC kimlik bilgisi ve okul numarasıdır. Ayrıca sistem üzerinde bir doğrulama kodu vardır. Bu bilgilerin tamamı doğru olarak giriş yapıldıktan sonra sisteme erişim sağlanabilir. Sisteme giriş yapıldıktan sonra, açılan menüden not bilgisi sekmesi seçilerek öğrencinin dönem içinde olduğu sınavlardan aldığı not bilgilerine, performans ve proje ödevi bilgilerine ulaşılabilir.

E Okul Öğrenci Girişi Karne Sonuçları

E okul öğrenci girişi, öğrencilerin ve velilerin sisteme aynı yerden giriş yaparak, sistem üzerinden öğrencinin tüm bilgilerine ulaşabilecekleri bir platformdur. Sisteme giriş yapıldıktan sonra açılan sayfada bir menü çıkar. Bu menüden öğrenci ile ilgili istenilen bilgiye ulaşılabilmektedir. E öğrenci girişi yapabilmek için öğrencinin okuldan aldığı okul numarası, 11 haneli vatandaşlık numarası gibi bilgilere ihtiyaç vardır. Öğrenciler ve veliler e okul sistemine web üzerinden ulaşabildikleri gibi, mobil cihazlardan da kolaylıkla ulaşabilmektedirler. E okul mobil uygulamaları ücretsiz olarak hizmete sokulmuştur.

E okul Not Sorgulama Ekranı

Sistem üzerinden öğrencilerin ve velilerin en çok baktıkları bölüm not bilgisi bölümüdür. Öğrencinin aldığı tüm not bilgisine ulaşılabilen sistemde güncel bilgilere anlık olarak erişim sağlayabilmektedir. Sistem üzerinden bilgi sorgulaması yapılabilmesi için, öğretmenlerin sisteme bilgi girişi yapmaları gerekmektedir. Veliler, çocuklarının okuldaki durumları hakkındaki tüm bilgilere sistem üzerinden erişim sağlayabilmektedir.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.