Buğday Yağının Faydaları Ve Kullanımı

Buğday yağı kalp bölgesinden elde edilen bir yağdır. İçerisinde çok miktarda B vitamini bulunmaktadır. Yoğun olarak kullanılan bir baz yağıdır. Ciltle ilgili tüm sorunlarda kullanılan bir yağ olarak bilinir. Sivilce izlerine, pişiklere, yaralara çok iyi gelmektedir. 

Cildinizde sivilce, yara, çil gibi izler bulunuyorsa buğday yağı kullanmanız faydalı olur. Böylelikle doğal yollardan tedavi etmek sizin için iyi olacağı biliniyor. Fakat buğday yağını sürerken her yerinize değil sadece leke olan yere sürmeniz önerilir. İçerisinde bulunan E vitamini sayesinde ciltteki kuruluğu yok eder ve parlak bir cildinizin oluşmasını sağlar. Ayrıca hücreyi yeniler ve antioksidan özelliğine sahiptir. 

Saç Dökülmesine Faydaları 

Saçlarınızın dökülmesinden ve kuru olmasından şikâyetçi oluyorsanız buğday yağı kullanmak sizin için sağlıklı ve doğal bir yöntem olacağı biliniyor. Buğday yağını sürüp 1 saat kadar bir süre bekletip yıkanmalıdır. Buğday yağının içinde bulunan B1, B2, B3, B6 vitaminleri sayesinde saçınızın zayıf olması giderilir. Eğer sürdükten sonra saçlarınıza 5 dakika masaj yaparsanız saçınızın dipleri kan dolaşımı yaparak saç tellerinin güçlenmesini sağlar. 

Selüloitlere İyi Gelir Mi? 

Selüloitleri gidermek istiyorsanız kullanmanız gereke en etkili yağ buğday yağıdır. 10 dakika boyunca selüloitlere buğday yağıyla masaj yaparsanız etkili sonuç alabilirsiniz. Ama bu hemen olacak diye bir şey yoktur. Biraz sabredip bu işlemi sürekli uygulamak gereklidir. Fakat buğday yağını selüloitlere sürdükten sonra elinizi birkaç saat oraya değmemeniz gereklidir. Elinizi sürdüğünüz bölgelere sürerseniz bir fayda sağlayamayabilirsiniz. İçerisindeki L-Carnitine aminoasit selüloitlerin yok olmasını sağlar.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.