Borneo Sabah ve Sarawak Turu Gezi Rotam Asya

Borneo ( Sabah ve Sarawak) Turu Gezi Rotam ( Asya)
Borneo Endonezya’da yer alan en büyük adalardan bir tanesi. Endonezya birçok adadan meydana geliyor. Bu adalardan bazıları oldukça büyük… Bu adalar arasında Yeni Gine ve Borneo da bulunuyor. 300 milyona yakın nüfusa sahip ülkede çeşitli dinlerden insanlar bir arada yaşıyor. Endonezya aynı zamanda yemyeşil ormanlarla kaplı… Bölgede depremde çok fazla görülüyor. Büyüklükleri 7.8’lere varabilen depremler tsunamiye yol açıyor ve can kaybına neden oluyor.
Borneo Gezi Turunda Neler Yapılır?
Dünyanın en büyük adalarından olan Borneo çeşitli hayvan ve bitkilere ev sahipliği yapıyor. Borneo filleri de dünyanın en küçük filleri olarak biliniyor. Borneo gezisinde minik filleri görebilirsiniz. Ayrıca Mulu Milli Park da mutlaka görülmelidir. Ulusal Park amazon ormanlarını andırıyor. Birbirinden büyük mağaralarda gezilmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Deer Mağarası bu mağaralardan bir tanesi. Akşam olduğunda mağarada bulunan yarasalar dikkatinizi çekebilir. Ayrıca mağarada değişik hayvan türleri de bulunuyor.
Borneo Adası’na Ulaşım
Adaya gitmek ve bu güzellikleri görmek için Singapur aktarmalı uçuş yapabilirsiniz. Çünkü adaya İstanbul’dan direk uçak bulunmuyor. Kuala Lumpur’a varıp buradan da Sabah şehrine varabilirsiniz. Toplam 13 saatlik bir uçuşla Borneo’ya gidebilirsiniz. Borneo oldukça sıcak bir iklime sahip. Ancak Aralık ve Nisan ayları arasında yoğun yağış alıyor. Sabah ve Sawarak eyaletleri de Borneo’da yer alıyor. Bu eyaletler de gezi listenizde mutlaka bulunmalı. Borneo Adası dünyaca ünlü mağaraları, Mulu Ulusal Parkı, bin bir çeşit hayvan çeşitleri ve yemyeşil doğasıyla gezginlerini bekliyor. Siz de Borneo Adası’na ziyaret etmek istiyorsanız uçak biletlerini araştırmaya başlayabilirsiniz. Unutulmaz ve macera dolu anlar yaşayabilir ve eşsiz güzellikleri kalıcı hâle getirebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.