Borcumu Ödedim Neden Kredi Alamıyorum

Borcumu Ödedim Neden Kredi Alamıyorum?
Daha evvel kredi kullanan ve ancak ödemeler noktasında dalgalanmalar yaşayan bazı tüketicilerin “Borcumu ödedim neden kredi alamıyorum?” sorusu ile başları dertte. Kullandıkları kredinin ödenmesi esnasındaki pürüzlerden dolayı kredi notu düşük olan tüketiciler bu soruya yanıt arıyor.
Bankalardan Neden Kredi Alamıyorum?
Bu durumun asıl sebeplerinden birisi de başvuru yapan kişinin, borcunun ödediği bankadan farklı bir bankaya borcu var ise ve düzenli olarak ödemelerini yapmadığı taktirde KKB veri tabanının bilgilendirmesi doğrultusunda kredi kullanamaz. Aynı zaman bankaya gelir belgesi ile bildirdiği maaşın altında bir maaş alıyor ise ve ya gelir belgesinde belirtilen rakam talep etmiş olduğu bedeli almasına olanak sağlamıyorsa kişinin talebi kabul görmez.
Önceki kredi borcunu ödeme esnasında, borcun vadesinden sonra 90 gün geçmesine rağmen ödeme gerçekleşmemişse borcunuz avukata iletilmiştir. Bu durum sizin kara listeye girmiş olduğunuzu gösterir ve artık borç avukata intikal etmiştir. Kara listeye giren kişi ise bankaların kredi kartı kredi veya kredili mevduat hesabı gibi imkanlarından faydalanmasının bir olanağı yoktur. Bu ve benzeri olumsun bir durum söz konusu ise borç kapatılır kapatılmaz kara listeden çıkmak mümkün olmayacaktır. Halen kredi notunuz düşük olduğundan, ödemiş olduğunuz kredi sonrasındaki farklı kredi başvurularınız da bu not daima göz önünde bulundurulan bir etken olacaktır.
Alternatif Seçenekler
Kredi notunuzu yükseltmek için kredi talebinde bulunduğunuz bankalarla, gelirinizi ve ödeme bütçenizi aşarak sizi ödeme aksaklıklarına sokmayacak ve olumsuz bir geri dönüşe sebep olmayacak şekilde ilişkinize devam etmeniz gerekecektir. Kredi notunuzu artırmak için bir diğer yol ise kredi kartı almaktır. Düşük limitli bir kredi kartı başvurusu yaparak bir kredi kartı sahibi olun ve ödeyebileceğiniz tutarlarla bu kartı kullanın. Düzenli olarak yapmış olduğunuz ödemelerinizin doğrultusunda birkaç aylık bir zaman zarfında kredi notunuz fark edilir derecede artışa geçecek ve kara listedeki konumunuza da daha iyi hale getirecektir.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.