Boijmans Van Beuningen Müzesi Avrupa

Rotterdam mimarisi, gerçekleştirilen sanat faaliyetleri, sokak sanatları ve festivalleriyle önemli kültür şehirleri arasında yer edinmiş durumda. Rotterdam, II. Dünya Savaşı sırasında tahribat yaşamış, birçok tarihi binasını kaybetmiş olmasına karşın hala birçok tarih mirasına ve tasarım harikasına ev sahipliği yapıyor. Rotterdam’ı önemli kılan bir noktada sergi başkentlerinden biri olmasıdır. Birçok yerli, yabancı sanatçının eserlerinin sergilendiği şehirdir Rotterdam. Bu şehri önemli kılan en önemli yerlerden biri ise Museumpark’ta bulunan orta çağdan, çağdaş sanata kadar birçok sanat esere ev sahipliği yapan bu müzedir.

Rotterdam da bulunan Boijmans Van Beuningen Müzesi, 140 binden fazla eseri sanatseverlere sunuyor. Boijmans Van Beuningen Müzesi’nde, Salvador Dalí, Claude Monet, Van Gogh, Paul Cézanne gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerinin de sunuluyor olması bu müzeyi önemli bir konuma getiriyor. Bu sanatçılar dışında daha birçok sanatçının eseri bulunuyor bu müzede. Sanatseverlerin uğrak yerleri arasında ilk sıralarda yerini almaktadır.

Boijmans Van Beuningen Müzesi

Yıllık üç yüz binden fazla ziyaretçiyi ağırlıyor. Rotterdam’da bulunan bu müzede, birçok eski ve yeni sanat eseri ve tasarım yer alıyor. Bu müzenin duvarlarında meşhur Rembrandt Harmenszoon Van Rijn’in çok ünlü üç adet yağlı boya tablosu asılıdır. Bu tablolar: Ülkenin Bütünlüğü, Çalışma Masasında Titus ve Aletta Adriaensdochter’in Portresidir. Müzede sergilenen tüm çizim ve eserler genel itibari ile dünyanın en önemli sanat eserleri arasında bulunuyor.

Müzeyi Ziyaret Edilecek Yerlere Ekleyelim

Müze sanatseverlerin gezi listesinde yer alması gereken çok önemli bir yer. Gerçekleştireceğiniz bu ziyaret sonrası müzenin atmosferinin, inceleyeceğiniz sanat eserlerinin sizde hayranlık oluşturacağından hiç kuşku yok.