Bodrumda Kış Tatili Yapmanın Tam Zamanı

Bodrum’da Kış Tatili Yapmanın Tam Zamanı
Bodrum’da herkes akla geliyor, sıcak yaz denizleri, pırıl pırıl deniz, hareketli gece hayatı. Keşfetmekten hoşlananlar için Bodrum’un vakti şimdi başlıyor. Bodrum sadece yaz tatili değil, 4 mevsime çekmeyi hak ediyor. Bodrum, kış mevsiminin güneydeki konumu nedeniyle daha yumuşak olduğu yerlerden biridir. Hava biraz serin ve bazen soğuk olsa da, güneş sizi hemen soğuk havayı unutturarak köpüklü denizin parlasın.
Bu mevsimlerde bir palto ve ince bir fuların olması yeterli olabilir. Bodrum’un yeşil tepelerini ziyaret etmek, şubenizden daffodil veya mandalina toplamak istiyorsanız yürüyüş ayakkabılarını da unutmayı unutmayın. Sahilden Bodrum Marina’dan Halikarnas’a yürüyüşe çıkın ve meydanın içindeki Denizciler Derneği’ni ziyaret ederek sıcak elma suyu içip sakin sakin çevrenin tadını çıkarın.
Bodrum’da Yaz Mevsimi
Yaz mevsiminde Bodrum Kalesi’ni ziyaret etmek biraz sıkıntı vericidir, ancak bu sezon güneşli havaya gelirseniz, kalay vakit ayırdığınızdan emin olun. Birer birer adım adım cam müzesini, su altı arkeoloji müzesini ziyaret edin. Karia Princess’in odasına uğrayın ya da Karadağ’a doğru Commander Kulesi’ne bakın ve sahnenin keyfini çıkarın.
Yaz aylarında bulmak zor Gümüşlükte istediğiniz restoranda mevsimlik balıkların tadını çıkarın ve şu anda büyüteç ve midye zamanı. Bodrum’un ünlü otlarıyla yeni mezarları deneyin. Resim çekmek isterseniz, Gümüşlük, Yalı kavak, Bitez size mükemmel görüntüler verecek, makinenizi alıp yarımadayı gezmeye başlayacak.
Bodrum’da Kış Tatili Avantajları Nelerdir?
Bodrum’da kış tatilinin bir başka avantajı, yaz tatilinden çok daha uygun fiyatlı Bodrum otelleri sunması. Uygun fiyatlı olmanın ötesinde, bir araba kiralama veya hatta daha uygun fiyatlı bir lokanta bulmakta şaşırmayın. Yaz aylarına kıyasla, ücretler neredeyse yarıya düştü. Özellikle merkezde, Bodrum’da otel fiyatları 2 kişilik oda + kahvaltı yaklaşık 100 TL civarındadır.
Yaz tatiliniz için sadece Bodrum’a hapsedilmeyin. Kalabalığın dışında, bu güzel küçük öğretim programının sakin ve huzurlu ruhunu keşfediyorsunuz. Daha az para harcayın ve rahatlayın. Özellikle yarıyıl tatil dönemlerinde erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmayın.