Bluewater Panglao Beach Resort Panglao Adası Asya

Bluewater Panglao Beach Resort, Panglao Adası (Asya)
Panglao Adası, Filipinler’de bulunan Bohol Adası’na bağlıdır. Filipinler’in başkenti Manila’ya bir saatlik uçuş mesafesinde olan Bohol Adası, Visayas Takım Adaları’ndan birisidir. Panglao Adası, Bohol Adası’na bir köprüyle bağlanan ve adanın güney kısmından bulunan küçük bir adadır. Bohol Adası Filipinler’in en çok turist çeken adası olsa da Panglao Adası içerisinde barındırdığı Alone Plajı ile ismini duyurmayı başarmıştır. Ayrıca dalış imkanlarının çok olduğu resifleri ve Bohol Adası’na yakın oluşu Panglao Adası’nı meşhur etmiştir.
Bluewater Panglao Beach Resort
Bluewater Panglao Beach Resort, Panglao Adası’nda bulunan bir oteldir. Resort adanın güneybatı kısmında bulunuyor. Otelde toplam elli dört oda bulunmaktadır. Otel, çevresi yemyeşil bitkilerle çevrili bir alan üzerine kuruludur. Otel odaları genel görünüm itibarı ile ahşap ağırlıklı ve sade bir görüntüye sahip.
Panglao Adası Aktiviteleri
Panglao Adası, turistlerin sadece tatil yapıp dinlendiği bir yer değil. Bu adada birçok aktivite mevcuttur. Zipline adı verilen aktivite adada bir hayli meşhurdur. Zipline aktivitesi yüksek bir tepe ile daha aşağıda bulunan bir nokta arasına yerleştirilen ipler aracılığıyla yapılan bir aktivitedir. Ülkemizde bulunan ilkel teleferik sisteminin daha güvenli ve eğlence için yapılanı denilebilir. Bu aktivite dışında başka aktiviteler de yapmak mümkün.
Bluewater Panglao’ya Gidiş Yolları Nelerdir?
Panglao Adası, ulaşımı zor olan bir ada değildir. Bu adaya ulaşım birçok yoldan sağlanabilir. Filipinler’in başkenti Manila’dan direkt uçuş ile gidilebilir. Ayrıca Cebu ve Palawan gibi çok turist alan adalardan birinden yine direkt uçuş ile Bohol Adası’ndaki havaalanına gidilebilir. Bunların yanı sıra Cebu Adası’nın başkenti olan ve aynı adı taşıyan Cebu’dan feribot yolculuğu ile Bohol Adası’nın başkenti olan Tagbilaran’a gitmek.