Bitcoinler En İyi Borsada Mı? Yoksa Cüzdanda Mı Saklanır?

Bitcoinler En İyi Borsada Mı? Yoksa Cüzdanda Mı Saklanır?

Sanal para birimleri olarak dünyada büyük yankı uyandıran ve uyandırmaya devam eden Bitcoin, yatırım severlerin tercih ettiği bir birimdir. Sanal dünyada oluşturulmuş olan Bitcoinler merkez bankası veya devlet destekli şekilde var edilmemiştir. Herhangi bir fiziki varlığı bulunmadığı için sadece internet üzerinden aktif edilebilir.

Veya Bitcoinlere altın, gümüş, zümrüt gibi değerli madenler etiketi de takılamaz. Sadece piyasaya bağlı olarak gittikçe değerlenebilen kripto para alternatifidir. Genelde yatırım yapmak adına farklılık arayan kişilerin tercihleri içerisindedir.

Bitcoin Alımı Nasıl Gerçekleşir?

İnternet alışverişlerinde kullanmak adına ya da yatırım için Bitcoin satın alınmak istendiği takdirde belli başlı borsalara başvuru gerçekleştirilebilir. BTCTurk, Paribu ya da Koineks yoluyla Bitcoin alınabilmektedir. Bu alışverişi sağlamak için öncelikle banka havalesi yoluyla yatırım yapmak gerekir.

Kişi kendi belirlediği miktarda yatırımı gerçekleştirdikten sonra alıcı uygun Bitcoin’i alabilir. Para birimi BTC olan Bitcoin satın alındıktan sonra kişiler nasıl saklayacağı konusunda soru işaretleriyle karşılaşmaktadır.
Çünkü yatırım yaptıkları Bitcoinleri zarar görmeyecek, çalınmayacak şekilde korumak istemektedirler. Saklamak için birçok yöntem vardır. Borsa ve cüzdan yöntemi sıklıkla kullanılabilir. Ancak bitcoinler en iyi borsada mı yoksa cüzdanda mı saklanır sorusu da kişilerin aklında bir soru işareti bırakır.

Bitcoini Borsada Saklamak

Bitcoin alıcılarının elde etmiş olduğu Bitcoinleri borsada saklamak sıklıkla rastlanan bir durumdur. Oldukça kolay olduğu düşünülse de bazı zamanlar tehlike oluşturabilmektedir. Çünkü var olan Bitcoinler sistemin alt yapısında saklanmaktadır.

Güvenilir şekilde muhafaza ettiği söylense de altyapıya yapılabilecek herhangi bir saldırı karşısında Bitcoinler zarar görebilmektedir. Bazı kişiler tarafından Bitcoinleri saklamak adına güvenilir bir yöntem olarak görülmemektedir.

Bitcoin Cüzdanı

Satın alınan Bitcoinleri saklamak için tercih edilen bir diğer yöntemde sanal cüzdanlardır. Birçok çeşidi bulunan bu sanal cüzdanları kişiler kendi bilgisayar sistemlerinde oluşturmaktadır. Mobil cüzdanlar, çevrimiçi tarayıcı cüzdanlar, çevrimdışı tarayıcı cüzdanlar tercih edilebilir.

Cüzdan sisteminde koruma sistemlerini kişi kendisi oluşturduğu için daha güvenilir gelebilmektedir. Mobil şekilde cüzdan kullanma da oldukça yaygındır. Kişi cüzdan kullandığı takdirde kendince birtakım önlemler daha almalıdır.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.