Bitcoin İle Mobil Ödeme Yapılabilir Mi

Bitcoin İle Mobil Ödeme Yapılabilir Mi

Yatırımcılara az masrafla para transferi yapma olanağı tanıyan Bitcoin sistemi, dünya çapında geçerliliği olan bir kripto para birimidir. Ülkemizde Bitcoin henüz yasal para birimi olarak kabul edilmese bile, ünlü dev şirketler bu sanal para birimlerini kullanmaya başlamıştır.

Özellikle borsada birçok Bitcoin alım ve satım işleminin yapıldığını görüyoruz. Bitcoin varlığı elde etmek için yapacağınız ödemelerde hızlı ve kolay ödeme seçenekleri bulunuyor.

Mobil ödeme kolaylığı sayesinde, tüm mobil platformlardan iki adımda yatırım yapabilmek mümkündür. Tara ve öde sistemi ile birlikte Bitcoin ödemelerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için herhangi bir PIN kodu girmeniz, imza vermeniz ya da kartınızı okuyucudan geçirmeniz istenmez.

Bitcoin Mobil Ödeme Nasıl Yapılır?

Bitcoin sisteminde mobil ödeme yapabilmek için öncelikle cep telefonunda bir mobil ödeme aplikasyonunun bulunması gerekiyor.

Bu aplikasyon üzerinden QR kodu yöntemiyle hızlı ve güvenilir olarak mobil ödeme alabilirsiniz. Bitcoin aplikasyonunda yer alan QR kodunu göstererek ikinci bir cihazdan okutma işlemi yaptıktan sonra ödemeniz gerçekleşmiş olacaktır.

Ayrıca NFC teknolojisi sayesinde iki cihazı birbirine dokundurmanız da yeterli olacaktır.

Bitcoin Mobil Ödemesi Farklı Ülkeler Arasında Yapılabilir Mi?

Mobil ödemelerde aracı kurum banka olduğu için, farklı ülkeler arasında para transferi yapmak konusunda çeşitli merak edilen noktalar oluyor.

Ancak bu noktada kendine has bir sistemle çalışan Bitcoin, dünyanın farklı en uzak ülkelerine bile 10 dakika içerisinde mobil ödeme yapabilmenizi sağlıyor.

Gerekli anlaşmalar kapsamında bankaların bu işlemleri yavaşlatma ya da fazladan komisyon alma gibi yetkileri de olmayacaktır.

Bitcoin Mobil Ödeme Güvenilir Mi?

Bitcoin sisteminde mobil ödeme yaparken, kişilerin ilgili hesap bilgileri görüneceği için güvenlik konusu sık sık gündeme geliyor.

Bitcoin sisteminde kötü niyetli kişilerin sizin yerinize geçmesini sağlayacak herhangi bir kredi kartı numarası bulunmuyor. Hatta Bitcoin’e ödeme yaparken herhangi bir kimlik bilgisi kullanmanıza da gerek yoktur.
Bu işlemleri yaparken tek dikkat etmeniz gereken nokta, gizliliği korumak olacaktır. Bunun yanı sıra istediğiniz zaman mobil ödeme yaparak Bitcoin varlığını genişletebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.