Bisikletle Siem Reap Turu Asya

Bisikletle Siem Reap Turu (Asya)
Siem Reap, Angkor Wat Tapınakları olan, Kamboçya’nın Turizm görevini görüyor. Dünya’nın sekizinci sıralarında bulunan Khmer mirası bulunuyor. Angkor Tapınaklarını, görmeye gelen bir çok ziyaretçi şehrin bu yüzünü değiştirmiş oluyor. Her sene bir yenisi daha açılan, konforlu oteller ve bunun yanına yeni eklenen spa merkezleri, misafirhaneler ile bu turizm şehri olmakta ve hızla gelişmeye açık devam ediyor.
Havalimanı kentin 15 dakika mesafesinde bulunuyor. Çok fazla sayıda uluslararası havayolu bulunan şirketin, Phnom Penh, Bangkok ile Ho Chi Minh kentlerinden Siem Reap’e uçuşları var oluyor. Bu ülkeye girildiğinde 20$ karşılığında vize alınıyor. Fakat havayolu ile bu ülke çıkışında ayrı olarak 25$ çıkış harcı alıyor. Havalimanından kent merkezine kadar tutuk ya da taksi ile 4-7$’a gidilmesi mümkün oluyor. Kentin her tarafında dolar kullanmak mümkün oluyor. Gün içinde olan, birçok sayıda seferler düzenleniyor. Tayland’tan gelen ziyaretçiler Tayland-Kamboçya sınır kapısı geçişi olan Poipet, sonrasında taksi veya otobüslerle ulaşım sağlayıp, Siem Reap’a ulaşabilir. Bu doğa manzaralarını mutlaka görmeniz gerekiyor.
Angor National Museum
Kentin en değerli müzesi olan, Angkor National Museum, 1000 Buda sergisine ev sahipliği yapıyor. Müze, Khmer gelenekleri ile Angkor Wat mirasını çok yakından tanıma fırsatını sunuyor. Angkor zamanına ait olan 1300 parçadan fazla galerinin bulunduğu Ankor Ulusal Müzesi’nde multimedya gösterisi ile yapılıyor… Birçoğu sade ve basit bulunan dükkânlarda bir çok şeyi bulmak mümkün oluyor. El yapımı olan bu ürünler, ipek ile tasarlanmış tekstil ürünleri, Kamboçya’nın ünlü olan kuklaları ve tropik meyvelerle dolu tezgahlar ile alışveriş sevenlerin bir çok ilgisini çekebiliyor. Spa ve masaj salonları ise sonsuz keyif alanları ağırlamaya hazır oluyor. Asya ülkesine yolunuz düşerse, mutlaka masaj yaptırın. Bu masajla kendinizi daha zinde hissedeceksiniz.