Bisikletle Luang Prabang Turu Asya

Bisikletle Luang Prabang Turu (Asya)
Güney Asya’ya seyahat etmek isteyenler ve planlayanlar mutlaka listesinde ilk sıralarda olması gereken şehirlerin başında geliyor. Şehir önceleri az bilinen muazzam bir güzellik olarak tanımlanırken günümüzde ise birçok kişi tarafından tercih edildiği ve beğenildiğini söyleyebiliriz.
Ülkenin tamamında bilindiği gibi Luang Prabang‘da da Fransız kültürünün sahip olduğunu binalara bakarak da anlayabiliyorsunuz. Çok fazla bina Fransız mimarisinin tesirinde kalarak inşa edilmiş. Şehirdeki cafeler de bu kültürden hayli etkilenmiş olarak görülebilmektedir. Şehirde ise birçok şahane kahve yapan cafe bulmak oldukça mümkündür.
Luang Prabang Turu
Luang Prabang’da diğer Asya ülkelerinde olduğu gibi bisiklet olabildiğince yaygın bir ulaşım aracı olarak da kullanılıyor. Luang Prabang da çok yaygın bilinen tuk tuk ve motosiklete gayet iyi bir alternatif olarak bisikletle Luang Prabang turu ise şehri tanımak anlamıyla ve keşfe çıkmak amacı ile muhteşem ve keyifli seçeneklerden bir tanesi. Bu şehirde gezerken görebileceğiniz bir hayli fazla tapınak bulunuyor. Ayrıca bisikletle bu tapınakları gezmek dolaşmak oldukça keyif ve huzur verecektir. Bu sokaklarda ise sık sık karşınıza turuncu giysili olan keşişler çıkıyor.
Luang Prabang’da 2 bin sayının üstünde keşiş bulunuyor. Eğer şans sizden yana ise tapınakları dolaşırken Budistlerin ibadetlerini seyretme şansına da sahip olacaksınızdır.. Bu da sizin için çok farklı bir deneyim olacaktır. Şehrin bu sokaklarında dolaşırken sağlı ve sollu görünen dükkanlarda bir hayli sıra dışı ve çok çekici bir takım eşyalara rast gelmeniz mümkün. Şayet alışveriş planınız varsa burada özellikle el yapımı olan çok farklı şeylere merakınız var ise bu dükkanlar kesinlikle sizin için yaratılmış muhteşem bir hazine niteliği taşıyabilir. Bisiklet turu ile muhteşem doğa manzaraları ile karşılaşmanız mümkün olabileceği gibi özel yerleri de görme şansına da sahip olabilirsiniz.