Bisikletle Kep Kasabası Turu Asya

Bisikletle Kep Kasabası Turu (Asya)
Kep Kasabası, Kamboçya’nın güney batısında yer alan sahil beldelerinden biridir. Kasabanın tam karşısında bulunan herkes tarafından çok beğenilen ve çok az insanın yaşadığı Rabbit Island (Tavşan Adası) bulunmaktadır. Oldukça sakin ve huzur verici ir atmosfere sahip olan kasabada 40 bin civarı insan yaşamaktadır. Bu kasabayı yürüyerek gezebileceğimiz gibi bir bisiklet kiralayarak da çok güzel manzaralar keşfederek sağlıklı bir tur yapabilirsiniz.
Beyaz plajı ve çok zengin deniz altı canlı hayatıyla adından sıkça bahsettiren bir kasabadır. Kep kasabası 1908 yıllarında Fransız sömürgesi altında kurulmuştur. 1960 yıllarında Kamboçya Prensi tarafından da restore edilerek tekrar halka açılmıştır. O yıllarda kalmış eski villaları her yerde görmeniz mümkün olacak ve eski mimarileri, tarihi keşfetme şansı yakalayacaksınız.
Kep Kasabası
Kep Kasabası öncelikle mavi yengeçleri ve karabiberi ile ünlü bir balıkçı kasabası olarak nitelendirilir. Halkın genel geçim kaynağı balıkçılıktır. Crab Market (Yengeç Marketi) şehrin en kalabalık, en ziyaret alan marketlerinden birisidir. Burada çeşit çeşit balıklar, adını aldığı taze taze yengeçler, kalamarlar ve mürekkep balıkları ile yanında en güzel biralarıyla, Angkor ve Cambodia eşliğinde güzel bir ziyafet çekebilirsiniz. Kırmızı, siyah ve beyaz olmak üzere karabiber plantasyonları şehrin 5 km kadar dışında yer alır. Kumsallarından da bahsetmek gerekirse Kep Adası’nın en güzel kumsalı Tavşan Adası’nda yer almaktadır.
Bisiklet Turu
Bisiklet turu ile şahane manzaralı yollardan geçip deniz kenarındaki meşhur Kep Yengeç Pazarına ulaşmak mümkün. Ayrıca burada bisiklet kiralayabileceğiniz birçok nokta ve bu noktalardan hali hazırda çizilmiş bisiklet rotaları da vardır. Bu rotalarda dilerseniz keyifli turlar yapabilirsiniz. Kep Kasabası’nın bu meşhur kalabalık pazarında taze yakalanmış yengeçler ve diğer taze deniz ürünleri müşterilerini bekliyor olacaktır. Canlı yengeçlerin yanı sıra karides, kalamar ve balık dolu sepetler gözünüzü doyurucu cinsten. Bisiklet turu ile yol boyunca bir yanınız deniz bir yanınız yemyeşil orman, ara yollardan, köylerin arasından geçince bir tepe görünüyor. Ormana doğru ilerlemeye devam ettikten sonra karşımıza bir tapınak çıkıyor. Tapınakta güzel fotoğraflar çekebilir veya orada bir mola verip manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.