Bir Film Atmosferi Meersburg Ortaçağ Pazarı Avrupa

Bir Film Atmosferi: Meersburg Ortaçağ Pazarı (Avrupa)
Meersburg kasabası, Almanya’nın en güneyinde yer almaktadır. Konstanz Gölü’ nün kıyısına kurulmuştur. Bir tarafı göl, bir tarafı başını alıp giden üzüm bağları ile Meersburg kasabası, her sene ekim ayında organize edilen Ortaçağ Pazarına da ev sahipliği yapıyor. Pazarda gerek esnafların kıyafetleri, gerekse kurulan tezgahlar; ziyaretçilerine Ortaçağ dönemlerini hatırlatıyor. Meersburg Ortaçağ Pazarı, cuma sabahı başlayıp pazar akşamı son buluyor ve dünyanın dört bir yanından gelen konuklarını ağırlıyor.
Meersburg Ortaçağ Pazarı
Üç gün devam eden pazarın girişi ücretlidir. Middle Ages Market olarak da bilinir. New Castle Square’ de organize edilir. Canlılık ve dinamikliğin esas olduğu pazarda dans, müzik oyun gibi pek çok etkinlik düzenleniyor. Her türden yiyecek, içecek, hediyelik eşyalar, giyim ve butik ürünleri satılıyor. Pazar yeri tüm şehri kaplıyor ve 10- 12 Ekim tarihlerinde kuruluyor. Her şeyiyle adeta Ortaçağ’ı yaşayan ve yaşatan küçük kasaba Ortaçağ’dan kalmış pek çok meydan, kale ve yapıya da ev sahipliği yapıyor.
Dünya’nın her yerinden gelen ziyaretçiler için yalnız alışveriş imkanları ve tarihi önemi ile sınırlı kalmayıp tatil beldesi olarak da çoklukla tercih edilebiliyor. Almanya’nın turizmini canlı tutan en önemli mekanlardan biri Meersburg’ dur. Sahip olduğu kültürel ve turistik zenginlik ile ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan küçük kasaba, etkinlikleri ve festivalleri ile çok sayıda insanı kendine çekmeyi başarıyor.
Kasabanın kalelerinde gezerken bir zamanlar esirlerin bulunduğu zindanlara, şövalyelerin dinlenme odalarına ve dolaştığı kalelere, yemek salonlarına, toplantı odalarına vb. rastlamak mümkündür. Her köşesi tarih kokan kaleleri ile Meersburg; hem kültürel, hem etnik, hem tarihi, hem turistik açıdan Dünya’nın en önemli bölgeleri arasında yerini almaktadır.