Bir Dünya Harikası Danum Valley

Bir Dünya Harikası: Danum Valley
Danum Vadisi Alan Merkezi, 1986 yılında yağmur ormanı çalışmalarında bilim adamlarını araştırma ve destekleme amacıyla kurulan bir tesis. Günümüzde, Güneydoğu Asya’daki önde gelen saha merkezlerinden biridir ve laboratuvarlar, bir konferans odası, araştırmacı oturma alanları, yurtlar, kamp alanları ve bir kafeteryayla tam donanımlı. Her şeyden önce bir araştırma merkezi olarak, turistler düşünülerek tasarlanmıştı, ancak yıllar geçtikçe orada kalıma ayrıcalığı keskin doğaseverlere ve bağımsız gezginlere kadar genişletildi.
Onların yaban hayatı bulma ve bulma kabiliyeti olağanüstüdür ve eski yağmur ormanları hakkındaki bilgileri birinci sınıf bir nokta. Ayrıca, takılmak için sadece gerçekten eğlenceli! Sabah erken saatlerde vahşi hayatı gözlemlemek, nehirde yüzerek gün ortası sıcaklığından kurtulmak ve Bukit Atur’un tepesinden bir güneş doğuşunu yakalamak için kalırken işgalinizi sürdürecek aktiviteler var. Ağaçlara tırmanarak gizlenmektir. Ve tabii ki doğa yürüyüşü! Maceraperest hissedenler için daha uzun yürüyüşler ve gece yaratığı yaratıkları belirlemek için gece yürüyüşleri var. Danum Vadisi Alan Merkezi, temel, temiz ve konforlu tesislerle dolu keskin doğacı ve maceracı gezginler için kesinlikle önerilir.
Koruma Alanı Nasıl?
Danum Vadisi Koruma Alanı, 438 kilometrekarelik, Sabah, Malezya’da nispeten rahatsız edilmemiş, ova dipterokarp ormanı. Alan bir koruma alanı haline gelmeden önce bölgede hiçbir insan yerleşimi bulunmadığı için benzersiz bir konuma sahip; yani avcılık, tomruklara ve diğer insan etkileşimi mevcut değildir, bu da alanı neredeyse benzersiz kılar. Yayasan Sabah, koruma, araştırma, eğitim ve yaşam ortamı restorasyonu eğitim amaçlarıyla yönetilmekte.
Danum Vadisi olarak kısaca bilinen Danum Vadisi Koruma Bölgesi, Borneo’da zorlu doğacıları ve rahatsız edilmemiş antik yağmur ormanlarının güzelliğini tecrübe etmek isteyen vahşi yaşam meraklılarını görmek için bir zorunluluk haline geliyor.