Binbir Gece Show Alf Leila We Leila

Binbir Gece Show: Alf Leila We Leila
Hurga da şehri Mısır’ın kızıl deniz kıyısında bulunmaktadır. Hurgada şehri yurt dışında tatil yapabileceğiniz en ucuz fiyatlandırmaya sahip olan tatil bölgesidir. Hurgada şehri yaklaşık olarak 36 km uzunluğa sahip kıyı şeridi bulunmaktadır. Hurga da şehrinde ki halkın geçimi tamamen turizm sektörü üzerine kurulmuştur. Hurga da şehrine en yoğun ilgi Avrupa ülkelerinden gösterilmektedir.
Hurga da şehrine gelen turistlerin büyük çoğunluğunu Almanya, İtalya ve Rusya’dan gelen turistler oluşturmaktadır. Hurga da şehri Orta doğunun en gözde tatil bölgelerinin arasında yer almaktadır. Arap camiasın da oldukça iyi bilinen Fantasia 1001 Gece Show’u bulunmaktadır. Bu muazzam gösterinin diğer bir adı 1001 gece masalları olarak ta bilinmektedir.
Alf Leila We Leila
Mısır’ın yerel kıyafetlerini ve kültürünü tanıtmayı amaçlayan bu gösteri sadece Mısırlılar tarafından değil dünyaca da oldukça beğenilmektedir. 1001 gece gösterilerinde Mısırın antik tarihi de anlatılmaktadır. 1001 gece gösterilerin yapılan gösterilerden bazıları şunlardır: At üzerin de yapılan gösteriler, teenura dansı, ateş dansı gibi çeşitli danslar sergilenmektedir. Hurgada şehri başkent olan Kahireye yaklaşık olarak 400 km uzaklıkta kızıl denizin güney kısmı da bulunmaktadır.
Mısırın tatil bölgesi olan Hurgada şehri Mısırın bir diğer tatil bölgesi olan Şarm El Şeyh şehri gibi gün geçtikçe popüler hale gelmektedir. Hurgada şehrin de Mısırın antik çağlarının yaşandığı bölgelere düzenlenen safarilerle de oldukça etkileyici bir tatil bölgesidir. Hurgada’da yapılması gereken ilk şeyler den birisi Safari Land Desert Adventure turuna katılmak olacaktır. Hurgada şehri tatil süresi boyunca yapabileceğiniz birçok farklı etkinlik bulunmaktadır. Bu etkinliklerden bazıları şunlardır: Bedevi Köyü Turları, Deveye binme, Spider Riding, Quad Runner Safarisi ve 1001 gece gösterileriy le birlikte birçok aktiviteye katılabilirsiniz.