Bedevi Köyünde Bir Dükkan Hurgada Mısır

Bedevi Köyünde Bir Dükkan, Hurgada, Mısır
Hurgada, Kızıldeniz’in yanı başında bulunan hayal ötesi plajları olan bir tatil cennetidir. Bu inanılmazı güç güzellik sadece yeryüzü ile kalmıyor; Kızıldeniz’in derinlerine inildikçe bindir çeşit balık türü, hayatınızın da hiç görmediğiniz ilginç canlılara rastlayabilirsiniz. Şehir sadece bunlarla sınırlı değil. Muazzam Doğu Çölü, birçok tarihi eşyaların sergilendiği müzeler, tarihi ibadethaneler ve Mısır kültürüne has görkemli sokak ve caddeler, insanda güzel etkiler bırakıyor.
Hurgada Plajları,Dalış Noktaları ve Su Sporları
Hurgada, her geçen gün daha da popülerleşiyor bunun başlıca sebebi Kızıldeniz ve kumsallardır. Hurgada plajları, sığ suları, incecik kumları ve huzurun bulunduğu bir yer. Burada birçok su aktiveleri mevcuttur. Dalış meraklılarına sualtı dalış imkanı sunuluyor ve suyun metrelerce altında sayısız canlı ile tarifsiz dakikalar yaşıyorsunuz. Burada bir turist denizaltısı bulunuyor. Adı Sindbad Submarine bu denizaltı denizin tam 21,90 metre altına kadar inebiliyor ve böylece siz yorulmadan suyu altındaki cennete iniyorsunuz. Ayrıca Plajda yunus balıkları ile dalış turu yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.
Hurgada Bedevi Köyü
Hurgada, bir tarafı Kızıldeniz’in suları ile kaplı iken, bir tarafında Sahra Çölü’nün kum örtüsüyle masalsı bir şehir. Hurgada, Safaga bölgesinin Doğu Çölü’nde bulunuyor. Çöl içerisinde kendi öz kültürüyle Bedevilerin bulunduğu Bedevi köyü mevcuttur. Bu bölgeye tek gitmeniz zor bu yüzden bölgeye gitmeniz için size yardımcı olacak birçok tur şirketleri mevcut. ATV ile gitmek isteyenlere kısa eğitimin ardından yolla çıkıyorsunuz. Eğer maceraya gerek yok diyorsanız şoförün sürdüğü bir jeep üzerinde oturup çölün güzelliğini de izleyebilirsiniz.
Bedevi Köyüne vardığınızda size ikramda bulunuyorlar daha sonra Bedevilerin yaşamlarını görebilir, yerel yemek ve içeceklerini deneyebilirsiniz. Yerel halkın el emeği ile yaptığı halı, süs eşyaları vs. alabilirsiniz.
Hurgada Kum Müzesi
Hurgada Kum Müzesi, bölgenin en turistik yerlerindendir. Çölün ortasına kurulmuş bir açık hava müzesidir. Çölün sanatla harmanlayıp size sunan bir yerdir, burayı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Burada dünyanın birçok yerinden sanatçıların yapmış olduğu birçok eser vardır ama beni en çok etkileyen kumdan heykeller oldu. Zeus’undan Örümcek Adamına birçok karakterin kumdan heykelleri mevcuttur.
Hurgada’ya Ne Zaman ve Nasıl Gitmeliyim?
Bölgede Çöl iklimi hakim bu yüzden yazları 45-50 derece olup, kışları 3 dereceye kadar düşüyormuş. Bu bölgenin en uygun vakti Nisan, Mayıs, Kasım ayları olacaktır. Bu aylarda sıcaklık bu aylarda genellikle 30-35 derece arasıdır. Deniz suyu sıcaklığı ise 24-28 derece arasıdır. Hurgada’ya, İstanbul’dan aktarmasız bir şekilde 2 saat 30 dakika sürmektedir.