Basic Attention Token Nedir

Basic Attention Token Nedir?
Mozilla ve JavaScript gibi ürünlerin yaratıcılığını yapmış olan Brendan Eich adlı kişinin üretmiş olduğu Basic Attention Token para birimi Ethereum tabanlı kripto para birimlerinden bir tanesidir.
Son dönemlerde sürekli olarak artış gösteren kripto para birimlerine alternatif olarak bir çok yaratıcı kişinin ürettiği ve yatırımcıların da bu üretimler sonucunda para yatırımı yaptığı kripto para birimlerinden bir tanesi de Basic Attention Token’dır. Borsada kısa adı BAT olarak geçen bu kripto paranın uzmanlara göre ilerleyen dönemlerde hacminin çok yükseleceği düşünülmektedir.
Basic Attention Token Nasıl Çalışır?
Bu kripto para biriminin üreticisi olan Brendan Eich, Facebook ve Google gibi firmaları kendisine rakip görerek dijital reklamcılık piyasası dahilinde bu firmaların önünü kesmeyi hedeflediğini bir konuşmasında dile getirir.
Dijital reklamcılık konusunda Brave Browser adını verdiği ve Basic Attention Token kripto para birimi ile uyum içerisinde çalıştırdığı sistemin kısa sürede hacminin büyümesini beklediğini söyleyen Brendan Eich, bu kripto para biriminin çalışma prensibinin bu sisteme dayalı olduğunu belirtir.
Basic Attention Token Nasıl Alınır?
Her kripto para biriminin işlem gördüğü bir borsa bulunur. Kripto para birimlerinin çıkışı ile birlikte bu borsalar sanal bir ortama taşınarak paranın borsa üzerinden alımının ve satımının yapılabilmesi için gerekli olan birçok sistem kurulmuştur.
Basic Attention Token olarak bilinen kripto para birimi borsada BAT kısaltma adı ile işlem görürken para biriminin alımı için borsaya giriş yapılması gerekir. Döviz kurunun o dönemki değerine göre alımı yapılacak olan bu para biriminin satışı da aynı borsa sistemi üzerinden yapılmalıdır.
Basic Attention Token Avantajları Nelerdir?
Bu para birimini Brave Browser üzerinden kullanacak olan yatırımcıların avantaj sağlama konusunda üç ayrı seçenek ile karşılaştığı görülür. Bu seçenekler içerisinde reklam veren yatırımcılar için kullanıcı başına düşük bedeller ödeyebilmek, reklam gösterimleri üzerinden daha fazla kazanç sağlayabilmek bulunur.
Yayıncı yatırımcılar için daha yüksek miktarda verilen reklam gelirleri ve raporlama sisteminin yer aldığı görülürken, kullanıcı konumundaki yatırımcılar için ise Brave kullanımı yaparak BAT elde edebilme imkanı bulunur.