Bankaların B Tipi Fon Getirileri

Bankaların B Tipi Fon Getirileri
Yatırım yapmaya yönelenler birçok yatırım aracı içinde en iyisine karar vermeye çalışırlar. Bunların tercihini yaparken risk oranı, getiri süreci ve kazanç oranı dikkate alınan başlıklardır. Yatırımcıların güvenli bölge olarak gördükleri araçların listesinin başında B Tipi Fon gelir. B Tipi Fon diğer fon türlerine ve yatırım yöntemlerine göre daha az riskli bir havuzdur. B Tipi Fon içinde genelde devlet katkılı bonolar, risk oranı düşük kağıtlar yer alır. Her bankanın kullandığı ve değerlendirdiği havuz başkadır. Bankalara göre ve dönemlere göre oranlar değişse de B Tipi Fon orta ve kısa vadede karlı belirli seviyelerde kazançlı yatırımlardandır.
B Tipi Fon Ne Kadar Kazandırır Seçilmeli Mi?
B Tipi Fon kazancı dönem dönem oranların değişmesiyle farklı rakamlarda getirisi olsa da birçok yatırıma göre daha az bir kazanç sağlar. Yatırımcılar için kazancı düşük bir oran gibi görülse de avantajları açısından tercih sebebidir. Bankaların B tipi fon getirileri döneme göre ve bankaya göre değişse de oranlardan büyük farklar görülmez. Net bir rakam verilemese de bankaların ortalama faiz oranlarının bir iki puan üstünde ya da altında seyreder. Anaparaya zarar vermemesi anlık olarak bozdurulabilmesi açısından parasını orta ve kısa vadede garanti olsun ve azda olsa kazandırsın diyenlerin tercih edebileceği bir yatırım şeklidir B Tipi Fon.
B Tipi Fonda Kayıp Yaşanır Mı?
Fon türlerinin hepsinde olduğu gibi B tipi içinde kaybetme riski bulunsa da paranın işletildiği havuz garanti kağıtlardan kurulu olduğu için bu düşük bir ihtimal ve kayıp kısa sürelik küçük oranlardadır. Genel olarak B Tipi Fon az ama kazanç sağlayan bir yatırım olarak görülmektedir. B Tipi Fon alacak kişilerin çalıştıkları bankaya dikkat etmeleri önemli bir ayrıntıdır.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.