Bankalarda Kiralık Kasa Bulunur Mu

Bankalarda Kiralık Kasa Bulunur Mu?
Birçok bankada kiralık kasa hizmeti sunulur. Eğer kasa kiralamak istediğiniz bankada hesabınız varsa kasa kiralama işlemi sizin için daha kısa sürecektir. Bu hizmeti veren bankaların kiralık kasa fiyatları farklı olabiliyor. Kendinize en uygun bankayı seçtiğinizde ve o bankada hesabınız yoksa öncelikle hesap açmanız gerekir. Bunun için gerekli evraklar, nüfusa kayıtlı olan adreste ikamet ediyorsanız bir tek Nüfus cüzdanı ile hesap açımı yapabilirsiniz. Bankanın kasa kiralama şartları bütün bankacılık işlemlerine göre çok daha kolaydır.
Bankada hesabınız açıldıktan sonra 1 adet vesikalık resim ile kasa açılışı için başvurunuzu yapabilirsiniz. Bankada hesabınız bulunduğu için işleminiz hızlıca gerçekleştirilecek ve banka tarafından size iki adet anahtar teslim edilerek kasa hizmetinize sunulur.
Ortak Kasa Açmak İstiyorsanız:
Ortak kasa açmak isteyebilirsiniz ya da diğer kişiye vekalet vermek isteyebilirsiniz. Bu uygulama içinde bankaların arasında farklılıklar olabiliyor. Fakat her banka bu hizmeti vermiyor. Kasa kullanımınıza sunulduktan bir süre sonra anahtarları kaybederseniz bankaya bunu bildirdiğiniz takdirde şubeye çilingir çağrılır ve sizin kontrolünüzde kasanız açılır. Tabi hizmetinde bir bedeli vardır çilingir masrafları adınıza fatura kesilir.
Kiralık Kasalarda Ne Saklayabilirsiniz?
Şu anda en çok kullanım amacı, yastık altında tuttuğumuz altınları daha güvenli olacağını düşündüğümüz için kasalarda saklıyoruz. Tapu, her zaman kullanmadığımız takı setleri, para gibi birçok şey saklayabilirsiniz.
Kiralık Kasalara Ne Koymamak Lazım?
Kiralık kasalara koymak istediğimiz şeyler silah, bıçak gibi can güvenliğini tehdit eden eşyaların konulması bankalar tarafından tasvip edilmiyor. Bu tarz tehlikeli eşyalar koymak istediğinizde banka görevlisi tarafından ikaz edilirsiniz ve kasanızı kontrol edilmek istenir.
Kiralık Kasa Fiyatları
Bankaların kiralık kasa fiyatları değişiklik göstermektedir ve kasaların boyutlarına göre küçük, orta, büyük olarak fiyatlandırılır. Kiralık kasa için vereceğiniz ücretler genel olarak 250-600 TL arasında olur. Depozito için olarak vereceğiniz tutar da 300-600 TL arasında değişiklik gösterir.