Bankacı Maaşları Ne Kadar?

Bankacı Maaşları 2017
Ülkemizde gelişmiş sektörlerden birisi de bankacılık sektörüdür. Bundan dolayı bu işyerlerinde çalışan sayısı fazladır. Bankacı olarak çalışmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de çalışanların ne kadar maaş aldığıdır.

Her bankanın kendi prosedürüne göre uyguladığı yöntemler farklılık gösterir. Bunun ötesinde kamuda çalışan personelin maaşı özel sektör bankalarına göre daha yüksektir. Bankalarda çalışmak isteyen kişilerin öncelikle maaştan öte performansa öncelik vermesi gerekir. Çünkü performansı yüksek olan çalışanların maaşları da doğal olarak artacaktır. Öte yandan bankada görevde yükselme şansı da bulacaktır.

Bankacı Personelin Maaşları

Bankalarda bulunan görevlerden bir tanesi gişe görevlisi bölümüdür. Bu bölümde çalışan personel ortalama 1500 TL ile 2000 TL arasında değişen maaş almaktadır. Ayrıca bu maaşın üzerine ek olarak yol parası, yemek parası ve kasa tazminatını da eklenmektedir. Bankalarda bir başka bölüm ise uzman yardımcılığı bölümüdür. Bu görevde bulunanların maaşları gişe görevlisine göre daha yüksektir. Uzman yardımcısı görevinde bulunanların maaşları ortalama olarak 2000 TL’den başlamaktadır. Bu maaş performansa göre daha da yükselecektir. Banka da bulunan görevlerden bir tanesi de bireysel müşteri temsilcileridir. Bu çalışanların maaşları da ortama 1750 TL ile 2250 TL arasında değişebilmektedir.

Bankada iç denetçilik ya da müfettişlik görevinde bulunanların maaşları ise 2600 TL ile 6100 TL arasında değişebilmektedir. Başka bir bölüm olan Banka Şube Müdürü’nün maaşı ise 7100 TL ile 15200 TL arasındadır.
Bankacılık sektörünün en yüksek maaşını alanlar ise Bölge ve Şube Koordinatörleridir. Bunların maaşı ise 16000 TL ile 22000 TL arasındadır.
Yukarıda da belirtildiği gibi bankaya gişe görevlisi olarak giren birisi eğitimini ve performansını artırarak genel müdürlüğe kadar yükselme şansını elde edebilir.