Bangkok ve Pattaya Turu Asya

Bangkok ve Pattaya Turu (Asya)
Turistlerin Asya kıtasında en rağbet gösterdiği ülkelerden biri de şüphesiz ki Tayland. Tayland’ın başkenti konumunda bulunan Bangkok, ülkenin en büyük şehri unvanını da 8 milyonun üzerinde nüfusu sayesinde elinde bulundurmakta. Şehrin ismi Tayland’ın ana dilinde Melekler Şehri olarak geçmekte.
Altın Buda: Wat Traimit
Wat Traimit yani Türkçesiyle Altın Buda tapınağı şehrin en rağbet gören turistik alanlarından birisi konumunda. Tapınağın içi altın kaplama motiflerle süslenmiş ve tapınaktaki ana karakter olan buda heykeli 5 ton ağırlığında 18 ayar som altın ile şehir dışından gelen insanların oldukça dikkatini çekiyor. Bu heykelin hikâyesi de turistlerin merak ettiği konulardan. Tapınakta bulunan tercümanlar size heykelin hikâyesini tercüme etmekte.
1955 yılında yapılan liman büyültme çalışmalarında kazı sırasında bulunan bu heykel ilk zamanlar üzerinin toprak kaplı olmasından dolayı değer bulmamış ve depoya kaldırılmıştır. Aradan geçen yirmi yıl gibi bir süre zarfından sonra çıkartılan tüm heykellerin ve takıların sergilenmesi kararlaştırılınca değeri anlaşılmıştır. Çin mahallesinde bulunan bu tapınağı turistler ücretsiz bir şekilde ziyaret edebilirler.
Yatan Buda: Wat Pho
Tayland’da ki nüfusun büyük kısmının Budist olmasından dolayı turistik yerlerin çoğunda tapınak görmek mümkündür. Yatan Buda tapınağı da bunlardan birisi. Ülkedeki gelenekler Thai masajının eğitim merkezi konumunda olan bu tapınak eğitim sektöründe de Tayland’ın ilk resmi üniversitesi olarak kabul görmekte. 15 metre eni ve 43 metre boyu olan bu heykel sağ koluna uzanmış ve yastığa yaslanmış bir durumdadır. Baş kısmında bulunan tacında ise cam kristallerle bezenmiş motifler bulunmakta.
Pattaya’nın Kalbi: Timsah Çiftliği
Gezinize Bangkok’tan başladıysanız eğer otobüs kullanarak Pattaya’ya geçmeniz mümkün. Bangkok’tan sonra ülkenin en önemli şehirlerinden birisi de Pattaya’dır. Başkente 165 km uzaklıktaki bu şehir Taylan körfezinin kıyısında bulunmakta. Şehrin en popüler turistik bölgesi olan Timsah Çiftliği’nde büyük timsahlar, filler, milyonlarca yıldır burada bulunan ağaçlar turistlerin fotoğraf çekmek için tercih edeceği yerlerden sadece birkaçı. Eğer cesaretiniz varsa bu hayvanları elinize beslememeniz için bir yasakta bulunmuyor.