Baliden Javaya Geçiş Asya

Bali’den Java’ya Geçiş (Asya)
Endonezya’nın sevimli ve küçük bir yeri olan Java otantik tatil seven, maceraperest tatilcilerin uğrak yeri olarak bilinmektedir. Java küçük bir yer olmasından kaynaklı tatilcilerin her ihtiyacına cevap verememektedir. Bu yüzdendir ki Java’ya gitmeden önce mutlaka hayati ihtiyaçlarınızı karşılayıp gitmelisiniz.
Java’da Konuşulan Dil
Dünya genelinde ortak dil olarak bilinen İngilizce Java’da geçerli olmamaktadır. Nitekim yöre halkının eğitimsizliği veya imkanlarının kısıtlı olmasından dolayı İngilizce bilen bir Javalı bulmak oldukça zordur.
Java Şehir Yapısı
Gelişmemiş bir ülke olan Endonezya’nın gelişmemiş bir şehri olan Java’da hayat şartları oldukça ve karmaşık bulunmaktadır. En basitinden halkın alım gücünün düşük olmasından dolayı binek araçların sayısı bir hayli azdır. Bununla beraber araç sayısının yeterli olmamasının getirdiği dezavantajlardan biri olarak şehirde yol yapılanmasının yok denecek kadar az seviyede olmasıdır. Gelişmiş ülkelerde görmeye alışık olduğumuz dükkan kültürünü Java’da bulmanız biraz zordur. Dükkan yerine baraka tarzında yapılar mevcut olup alışverişler genellikle sokak ortasında yapılmaktadır.
Java Doğal Güzellikleri
Okyanusun kıyısında şirin bir şehir olan Java, coğrafi ve iklimsel olarak turistlerin oldukça ilgisini çeken yerler arasında yer almaktadır. Turistlere sunmuş olduğu tertemiz deniz ile turistlere eşsiz bir tatil deneyimi yaşatmaktadır. Bununla beraber okyanus kıyısında olan bir yer olduğu için, deniz içerisinde tehlikeli canlılar bulunabilmektedir.
Bu canlılardan zarar görmemek için kıyı şeridinde bulunan güvenlik görevlilerinin belirlemiş olduğu yerlerin dışına çıkılmaması gerekmektedir. Doğal güzelliklerin yanı sıra, antik ve tarihi güzellikler bakımından ise, uzak doğu kültürünün bütün benliklerini içerisinde barındırmaktadır. 1000’li yıllarda yapılan tarihi binalar, ve kaleler günümüze kadar gelmekte olup günümüzde turistlerin oldukça ilgisini çeken yerler olarak bilinmektedir. Bununla birlikte Java tatilciler için her türlü tatil imkanı veren bir yer olarak bilinmektedir.