Bali Turu Gezi

Bali Turu Gezi
Endonezya’nın 17.000 Adasından sadece bir tanesi olan Bali Adası Endonezya’nın en ünlü adasıdır. Dört milyon nüfusa sahip olan Bali Adası Lambok ile Jawa adası arasında yer almaktadır. Adanın yüzde 95’i Hindulardan geri kalan kısım ise Müslümanlardan oluşmaktadır. Bali Adası masajları ile de oldukça popüler ve meşhurdur, geziniz sırasında bir masaj yaptırarak rahatlayabilirsiniz. Aynı anda bu ada sörfçülerin en uğrak mekanlarından biri. Sörfü seviyorsanız muhakkak bu adaya gitmelisiniz. Sadece bu kadar değil adanın ününe üne katan da ha birçok etken var. Bali Tapınakları, Bali gece hayatı, Bali yürüyüş rotaları, Bali adası dalış ve Bali adası Safari bunlardan sadece birkaç tanesidir. Eğer adaya yolunuz düşerse emin olun ki dönmek istemeyeceksiniz.
Bali Adasına Gidilecek En İyi Zaman
Nisan ve eylül arası adayı ziyaret etmek için en uygun amandır. Ocak, şubat, mart aylarında muson yağmurları başlamaktadır.
Bali Adasında Konaklama Nerede Yapılır?
Bali adasında konaklaya bilmek için 4 farklı seçenek var. Bunların bir tanesi Ubud bölgesinde yer almaktadır geziniz boyunca merkeze yakın olarak gezmeniz daha kolay olacaktır. Diğer üç seçenek ise Dempasar bölgesinde yer almaktadır.
Kuta
Kuta’yı Bali’nin Kalbi olarak niteleyebilirsiniz. Bali gece hayatının merkezi buradadır. Sahile pareler olan ana caddede aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Kuta plajında bulunan restoran ve barlarda yemeklerinizi yiyip içeceklerinizi içerken plaja inip denize girebileceğiniz yerler bulunmaktadır. Kuta’da keyfinize göre birçok oteli de bulabilirsiniz.
Seminyak
Kuta’daki Legian Caddesi üzerinden kuzeye doğru giderseniz Seminyak bölgesine ulaşabilirsiniz. Bu bölge Kuta’ya göre biraz daha sakin biraz daha ucuz bir bölgedir. Kuta adasından sonra en önemli gece hayatı burada yaşanmaktadır.
Ubud Bölgesi..
Doğaseverlerin buraya kesinlikle uğraması gerek çünkü burası doğa ile iç içe harika bir yer. Bu bölge Kuta ve Seminyak’a göre biraz daha ucuzdur. Fakat bu bölgede gece hayatı olmamaktadır.
Nusa Dua, Jimpadan
Bu bölge ise genelde sörfçülerin tercih ettiği bir bölgedir. Fiyatlar Kuta ile hemen hemen aynıdır.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.