Backpacker Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız

Backpacker Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?
Gezgin olmanın aslında en güzel yanlarından biri backpacker olmaktır. Aslında tüm gezginler, backpacker değildir. Fakat bunu yaşamak onlar için özeldir. Backpacker olmak, sırta bir çanta alarak gezmek değildir. Bunun olması için bazı şartlar bulunmaktadır.
Backpacker Olmak
Öncelikle seyahat ederken, size verilen formlarda adres kısmında bir şüphe yaşıyor iseniz ve o kısma ne yazacağınızı bilmiyor iseniz bu bir backpacker olduğunuzun bir sonucudur. Oldukça fazla seyahat etmenizden dolayı artık kaldığınız şehirler ve ülkeler aklınızda olmayabilir. Sizlere sorulan nerelisin? Evin nerede? En son nerede kaldın? Gibi sorulara zorlukla cevap veriyor iseniz bu da ikinci bir backpacker olduğunuzun sonucudur. Tabi ki sürekli gezinti halinde olmanız artık yemek kültürünüzü de değiştirmektedir. Bu da demek oluyor ki alışverişinizi kendiniz yapmak zorundasınız. En kolay yemeklerden olan makarna ve diğer bu tür yemekler en sevdiğiniz yemekler olabilir. Size en sevdiğiniz yemek nedir? Sorusu yöneltildiğinde ise buna cevaben noodle ya da makarna diyor iseniz backpacker olmuşsunuz demektir.
Ucuza Getirme Maksatlı Yapılanlar
Hayatı yollarda yaşamak demek, artık maddi olarak da bir yerlerden kısmak demektir. Bu kısma işlemini de sırtınızdaki sırt çantanızda bulunduruyorsanız, Bir su ısıtıcı, kahvaltı paketleri veya küçük makarnalar var ise sırt çantanızda bacpacker’lığın esası olma yolundasınız demektir. Yani aslında backpacker olmak zor bir durum değildir. Zor olan backpacker olmaya devam etmektedir. Seyahat etme aşkı ile sırtınızdaki çantanıza aşkınıza ilave olarak yaşamanız için gereken tüm detayları yerleştirmeniz gerekir. Ayrıca, giydiğiniz kıyafetler de artık sıradan ve aynı tip olmuş ise bu da bir backpacker’lık ifadesidir. İnce ve az yer kaplayan kıyafetler daha çok tercih edilir.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.