Avustralyanın Göbeğinde Alice Springs OKYANUSYA

Avustralya’nın Göbeğinde: Alice Springs(OKYANUSYA)
Alice Springs
Avustralya’nın Kuzey topraklarında bulunuyor. Bu şehir Kuzey eyaletinin en kalabalık ikinci şehri .26 milyonluk nüfusu ve 148 km² alanın büyük çoğunluğu çöllerden oluşuyor. Alice Springs’in Avustralya’nın gezilip görülebilecek en güzel yerlerinden sadece biri . Yaklaşık olarak 32 bin yıllık geçmiş tarihi bulunan bu şehir oldukça fazla ilgi görüyor. Rahatlığı ve dinginliği seven her insanın buraya uğrayıp kendini dinlemesi için oldukça uygun ortamdır. Bunun yanında gidilebilecek yerler içerisinde olan bu bölgenin Avustralya’nın pahalı oluşunun yanında Alice Springs’in daha pahalı olduğunu belirtmek gerek.
Alice Springs De Sanat
Alice Springs de tercih edilen yaşam tarzı oldukça içten. Bu yaşam tarzını benimseyen insanların sürekli sanata ilgili oluşu sanatsal anlamda yapılan bu çalışmaları desteklemektedir. Caddeler üzerinde kurulmuş olan galerilerin yanı sıra el sanatı ürünleri yapıp satanlarla birlikte sanatsal faaliyetlerini paylaşıyorlar. Bu kasabada yaşayan insanların sanatla ilgi oldukları ve daima sanatla uğraşmalarının onların üzerindeki etkisini hissetmemek elde değil. Alice Springs de insanların yaşam biçimleri oldukça sakin olmakla birlikte bölgenin sakinliğinin de insana kattığı huzur göz ardı edilmiyor. Sokaklarda yapılan sosyal faaliyetler oldukça fazladır yaz aylarında yapılan sokak konserlerinin yanı sıra sokaklarda sergilenen oyunları görmek de mümkün görünüyor.
Alice Springs De Gezilebilecek Yerler
Avustralya’nın kuzey bölgesinde bulunan bu kasabanın büyük bir çoğunluğunun çöl oluşu gezilip görülebilecek alanları kısıtlıyor . Alice Springs de gezilecek yerler ise West Donnell National Park (Kamp, park, yürüme ve kanyon),Alice Springs Desert Park (Çöl ve park),Finke Gorge National Park(kamp, park, kanyon, nehir ve yürüme ), Alice Springs Replite Centre (sürüngenler) bulunuyor . Eğer bu bölgeye giderseniz çevresini gezmek ve yeni yerler keşfet iyi bir fikir olur.