Avustralya Gezi Turu Rotam Okyanusya

Avustralya Gezi Turu Rotam (Okyanusya)
Avustralya Neresidir ve Nasıl Gidilir?
Kısa anlatımını yapacak olursak Avustralya; Türkiye’den oldukça uzak Güney Yarım Kürede bulunan bir kıta ülkesi. Türkiye’den gitmeyi tercih ediyorsanız vize işlemlerine şimdiden başlamalısınız. Nedeni ise ülkenin oldukça tercih edilen bir ılıman iklime sahip olmasıdır. Avustralya bulunduğu coğrafya bakımından oldukça büyük bir ülkedir. Bu ülkede gezi turunuzu planlamadan evvel ulaşımın ve mesafenin uzunluğunu unutmamak gerekir. Eğer bir grup olarak seyahat edecekseniz uygun bir fiyata araç kiralamak cebinize iyi gelecektir.
Avustralya’da Gezilecek Yerler
Bir ada ülkesi olan Avustralya’da nüfus yoğunluğu tabii ki de kıyılarda bulunmakta. Doğu kıyıları sörf ve deniz tutkunlarını tatmin edecek düzeyde. Kakadu milli parkında ise Avustralya kıtasına ait hayvan türlerini ve iklimsel bitkileri incelemek mümkün. Batı kıyılarından söz etmek gerekirse büyük bir şehir ve ıssız kıyılardan oluşan Perth şehri sessizliği seven turistler için oldukça ideal durumda. Dünyanın en uzun tren seyahatini de yine bu şehirden başlatabilirsiniz. 4300 kilometreyi geçen Indian-Pasific tren hattı sizi bu güzelliğe davet ediyor.
En Büyük ve En Gözde Şehir; Sidney
Ülkenin en gözde şehri olan Sidney, nüfus yoğunluğu bakımından da en büyük şehir konumunda. Kıyı kesimindeki kumsallar, Dağlık kısımlarındaki tepeler ve yokuşlar turistlerin en uğrak noktaları. Bu capcanlı şehirde 7 gün 24 saat uğraşabileceğiniz bir aktivite bulabilirsiniz. Alışveriş ve moda tutkunu turistlerin uğrak mekânı olan Sidney, George Street’te barındırdığı ofisler ve büyük markaların içerisinde yer aldığı dükkanlarla ülkenin ekonomisine en büyük katkıyı sağlamakta. Bu şehirde tüm gün dolaştıktan sonra uğrayacağınız yer ise şüphesiz ki Avustralya’da deniz canlılarının popülerliği nedeniyle bir lokanta olmalı. Akşam yemeğinde yiyeceğiniz Orkinos, Somon veya İstiridye bu ülkenin endüstrisinde önemli bir paya sahip. Tarifsiz bir Okyanusya gezisi için Sidney şehri sizi bekliyor.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.